Zbrojovka Brno futbolcuları yeni ikinci lig sezonunda teknik direktör Hynek tarafından yönetilecek

QasiM

Global Mod
Global Mod
“Müzakereler oldukça hızlı ve yoğundu. Artık takıma daha fazla aşina olmak benim için önemli ve tabii ki hakkında zaten bir fikrim var” dedi Hynek. “Benim için Zbrojovka, Çek Cumhuriyeti'nin ikinci büyük şehrinin geleneksel, kaliteli ve büyük bir kulübü. Burada çalışabildiğim ve Zbrojovka'nın ait olduğu yere dönmesine yardımcı olabildiğim için mutluyum” diye ekledi.


Sahibi, Kometa hokeyinin sahibi Libor Zábranský olan Brno kulübü, geçen yıl üst ligden düşmesinin ardından oldukça sıkıntılıydı ve elit takıma hemen geri dönmeyi düşünmek yerine, takımda kalma mücadelesine daha yakındı. B takımından ayrıldıktan sonra Lukáš Kříž takımı son dokuzuncu sıraya taşıdı ve Nisan ayında görevden alınan Tomáš Polách'ın yerini aldı. Zbrojovka sezona Luďek Klusáček'in liderliğinde girdi, Polách 13 turun ardından Ekim ayında onun yerini aldı.


Hynek, sekiz yıldır koçluk kariyerine dahil oldu ve Prag'daki Olomouc, Ostrava ve Dukla'da gençlerle çalıştı. İkinci ligde 2016/17 ve 2017/18 sezonlarında Juliska takımında baş antrenör olarak görev yapmıştı. Nişanlılığının ilk yılında altıncı sıraya yükseldiği Žilina'da, Nisan ayında grup şampiyonluk mücadelelerini tamamladı. Yerine vatandaşı Michal Ščasný getirildi ve takım dördüncü oldu.