Yeteneğime her zaman inandım: Arjun babası Sachin Tendulkar’ı taklit ettikten sonra | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
PANAJİ: Arjun Tendulkar Kariyerine 1988’de Birinci Sınıf yüz ile başlayan babası Sachin Tendulkar’ın ardından Goa ile ilk Ranji Trophy’sinde bir asır kazandı.
Mumbai’den 23 yaşındaki Arjun, oyun süresi aramak için Goa’ya taşındı ve bu sezon dernek tarafından imzalanan üç profesyonel kriket oyuncusundan biri. Diğer iki profesyonel – Siddhesh Lad ve Eknath Kerkar – Rajasthan’a karşı Ranji Trophy karşılaşmasının açılış gününde şut atmayı başaramazken, genç Tendulkar herkesi bir yüzyılla ayağa kaldırdı ve dikkat çekti.
Goa günün geç saatlerinde iki hızlı kaleyi kaybettikten sonra gece bekçisi olarak 7 numarada vuruş yapmak, Arjun bir gecede 12 topun dördünde yenilmedi. Çarşamba günü Porvorim’deki Akademi sahasında 120 sayı atarak maçı alt üst etti.
Kırışıkta 310 dakika kaldığı süre boyunca, 16 sınır ve iki etkileyici altılık vurdu. Arjun, TOI’ye “Yeteneğime her zaman inandım ve bitirdiğimde büyük koşulara çıkabileceğimi biliyordum. Sadece ilk saati oynamam ve ardından yararlanmam gerekiyordu,” dedi.
Arjun’un birincil rolü hızlı bir atıcı rolüdür, ancak ilk Birinci Sınıf çift tonu için 212’yi vuran geçen gece topa vuran oyuncu Suyash Prabhudesai ile 221 koşuluk bir ortaklığa girerek vuruş becerisini gösterdi.
“İlk kaçtığımda en çok topla yüzleşmek zorunda kaldım çünkü Suyash 80 yaşında oynuyordu ve onu korumak benim işimdi. Bugün sadece temel şeyler vardı: atıcıya ilk saati vermek. Sabah yeni top verir. biraz (bowlers için fayda). İlk aşamayı gördükten sonra, sermayeyi kullanma ve koşma zamanı gelmişti,” dedi Arjun.
14 yaş altı ve 16 yaş altı seçim maçlarında yüzyıllardır gol atan sol kol tempocusu, ayrıca 19 yaş altı krikette Uttar Pradesh’e karşı 91’e sahip, ancak bu, 23 yaşındaki oyuncu için BCCI maçlarında ilk 100’ü. .
Sumiran Amonkar Goa için Birinci Sınıf ilk maçında bir asırda gol atan diğer tek kriket oyuncusu. Goa, açılış gününü 210-5’te bitirdikten sonra ikinci günü 8’de 493’te tamamladı. Arjun’un manşetlere çıkacağından emin olsa da, gün aynı zamanda 29 sınırla 416 topa ustaca 212 vuran Suyash’a aitti. Suyash sondan bir önceki turda elenirken, kaptan Darshan Misal (33) finalde Goa günü 493-8 bitirirken kalesini kaybetti.
Suyash, Swapnil Asnodkar (3), VB Chandrashekar, Smit Patel, Snehal Kauthankar, Ajay Ratra ve Sagun Kamat’ın izinden giderek çifte asırlık gol atan yedinci Goan kriket oyuncusu.