Yeni bakan, bilim için daha fazla para ve doktora öğrencileri için faizsiz kredi istiyorum diyor

HakikaT

Global Mod
Global Mod
ek vs seçimlere bir yıldan az bir süre kala ve hükümette pl. Eğitim, araştırma ve yenilik bakanı pozisyonu için ne istiyorsunuz?
Kadınlar ve araştırmalar için bir kıvılcımın kıvılcımlanmasına yardımcı olmak istiyorum. Bilim, araştırma, yenilik ve bilgi aktarımı yasasını tamamlamak istiyorum çünkü bunun Çek Cumhuriyeti için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden yüksek riskli yasayı bitirmesi için eğitim bakanına yardımcı olmak istiyorum, çünkü eski bir rektör olarak onlara nasıl ödeme yapacağımı biliyorum… Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile birlikte geliştirilecek stratejiyi de bitirmek istiyorum. . Bu yüzden yurt dışına öğrenim amaçlı giden doktora öğrencileri için mantıklı bir uçuş sorununa geçeceğim. Çok fazla var.

TOP 09'un Bakan Langdlová'yı görevinden almasının nedenlerine katılıyor musunuz?
Muhtemelen şu anda buna cevap vermek istemezdim. Sadece bir şeyler içiyordum.

Kendinizi TOP 09 tercihlerini yükseltebilecek bir süpermen olarak görüyor musunuz?
Olarak uke etmek için. Tercihlerin artmasına yardımcı olabileceğimi biliyorum ve bunu biraz kenara koymak gerekirse Silesian Üniversitesi'nde ilk iki harf S ve U var ama beni tamamen dışarıda bırakmayın.

TOP 09'un size kaç tane olduğunu söylememesi için şairlerin beğenilerini ve şair takipçilerini mi arayacaksınız?
Bence mesele beğeniler ve takipçiler değil. Toplumdaki diğer insanlar arasında bilgiyi nasıl aktardığımızla ilgilidir. Bu, avcının bilim ve araştırma için kendi emekli maaşı için ve Çek Cumhuriyeti için bilim ve araştırma için iki maaşı bilmesi gerektiği anlamına gelir.

Peki bunu başka nasıl ifade etmek istersiniz Bay Langdlov? Sosyal medya sitesi TikTok'ta olacak mısınız?
TikTok'ta idrar yapmayacağım.

Peki bunu gerçekten nasıl yapıyorsunuz? Sen politikacı değilsin.
Ben bir vm'yim ama bir yandan da benzer rektörlüklerden deneyimim var. Moravya-Silezya bölgesindeki Silezya Üniversitesi'ni bilgi açısından çok ilerlettiğimi düşünüyorum. Bunun sizin için bölgesel bir düzey olduğunu biliyorum, ancak orada bazı deneyimlerin olduğunu düşünüyorum.

Ne zaman dahil edeceğim: IP'ler, yapay zeka, kuantum fiziği veya modüler reaktörler? Ne için giderdin?
ipy, uml zekası.

Bay Langdlov başlangıçta emekli maaşını çok takdir ediyor. Bakan Stanjura'yı Opava'dan ve üniversiteden tanıdığınız gerçeğini kullanacak mısınız?
Arkadaş olduğumuzu söyleyemem. Birisinin üniversite konseyinde doğru hareket etmesi, birlikte bira içmeye çıkan arkadaşlar olduğumuz anlamına gelmez.

Bu adamın rektörü kontrol etmesi lazım çünkü üniversite konseyi ondandır. Bay Stanjura'nın bilgisinin çok iyi farkındayım, çünkü güvendiği soruları her zaman çok iyiydi, her zaman günceldi ve üniversiteye bağlı kalmamıza her zaman yardımcı oldu. Bakana sempati duymadığımı varsayıyorum.

Ama Bay Stanjura çok iyi eğitimli, okula çok fazla para harcamıyor. Bunu nasıl yapıyorsun? Size bundan bahsedebilir miyim?
İpucu bile vermemeliyiz. Bana bırakın lütfen, ben bakan adayıyım, bakan değilim.