Verstappen Ab Zab’da yarışmayı deneyecek, orada kim ikinci olacak?

QasiM

Global Mod
Global Mod
20 yaşındaki Verstappen, Ocak ayında Katar’da şampiyonluk unvanını elde etti ancak o zamandan beri pes etmedi. Ancak hafta sonunda arka arkaya yedi galibiyet elde etti ve son 18 galibiyetin 17’nci oldu. Bunu Ab Zab’da da yapabilir, son birkaç turda orada zafer kazandı.


Ab Zab mm’nin karanlıkla güzel anıları. Mesela ilk şampiyonluğumu burada kazandım ve bunu hiçbir zaman unutamayacağım. Bu yıl uzun ama başarılı bir sezon oldu. Hava kararıyor, ondan sonra dinleneceğim. Verstappen, “Bu, baştan çıkarmanın son yazı ve sezonu yüksek bir notla bitirmeyi umuyorum” dedi.


Daha fazla telaş olması durumunda Hasselt’in yerlisi, tarihi zamanların bu şehrinde hayatın terine göre bağımsız hale gelecekti. Yalnızca yedi kez dünya şampiyonu olan Michael Schumacher (91) ve rekor sahibi Lewis Hamilton (103) daha fazla zafer elde etti. Red Bull 22. uçuştan itibaren 21. galibiyeti hedefleyecek. Sadece Singapur’da başarısız oldu, Ferrari’den Carlos Sainz da başarısız oldu.


İlk Ferrari jeti, İnşaatçılar Şampiyonası’nda ikincilik için Ab Zab’da mücadele ediyor. Sadece bu puanları Mercedes’e kaptırdı (392:388). İtalyan takımı, son Las Vegas Grand Prix’sinde Charles Leclerc’in ikinci sırayı almasıyla cesaretlendi. Ancak aracımızı hâlâ anlıyoruz ve Ab Zab’ın Vegas’taki kadar rekabetçi olmayacağını biliyoruz, diye belirtti Fréderick Vasseur.


Mercedes Toto Wolff ikinci sırayı almak için kıyasıya bir mücadele veriyor. Ferrari son zamanlarda formunu gösterdi. Ancak son birkaç maçta elimizden gelenin en iyisini yapmadığımızı biliyoruz, diye belirtti Wolff.


Ab Zab’da yarışçıyı kimin dördüncü bitireceğine karar verilecek. Aston Martin’den Sainz ve Fernando Alonso’nun 200 puanı aynı. McLaren’dan Lando Norris onların beş puan gerisinde, Leclerc ise on iki puan geride.


On yeni isim ilk dikene kadar solup gidecek. Örneğin Red Bull’da Verstappen’in yerine Prez, Formula E şampiyonu Jake Dennis ve Fransız Formula 2 pilotu Isack Hadjar getirildi. Frederik Vesti’nin Mercedes’i, Robert Varcman’ın Ferrari’si.


Ab Zab Grand Prix’si dikenli çalı geleneğiyle açılacak. Cumartesi günkü sıcakların ardından saat 15:00’ten itibaren sıralama turları yapılacak. Tahliye Pazar günü saat ikide başlayacak.