Triatloncu Kuříková, Cagliari'deki yarışta başarılı olamamasına rağmen Olimpiyatlardaki yerini korudu

QasiM

Global Mod
Global Mod
Sardinya'daki yarışın başlamasından önce Kuříková sıralamada son yükselen sırayı aldı. Onu tehdit edebilecek rakiplerden hiçbiri onun üzerinden atlayacak kadar iyi bir sonuç gösteremedi. Zimovjanová sıralamada dördüncü sıradaydı ve ilerlemek için en kötü ihtimalle on ikinci bitirmesi ve aynı zamanda diğer rakiplerden tereddüt etmesini umması gerekiyordu.


“Sezon başında yeterli puanım varmış gibi görünüyordu ama sonra her şey inanılmaz derecede karıştı. Yani son dakikaya kadar mücadele vardı ve başa çıkmak zordu. Ancak bu baskı diğer kızları da sınırladı çünkü onların da benimle benzer duyguları vardı ve çoğumuz yarışı bugün bitiremedik” dedi Kuříková bir basın açıklamasında. “Şimdi Paris'e doğru düzgün hazırlanmak için iki ayım olacak. Baskı düşecek ve yarışa konsantre olabileceğim” diye ekledi.


İlerleme Kuříková'nın elindeydi. En kötü 34'üncü bitirirse kimse onu tehdit edemezdi. Ancak yüzme bölümünden sonra bu koşulu muhtemelen karşılayamayacağı açıktı. 1500 m yüzdükten sonra Akdeniz'in dalgalarından bir dakikadan fazla kayıpla 51. sırada çıktı. Bisiklet yarışlarında durumu daha da karmaşıklaşmaya devam etti, son grupta yarıştı, oradan ayrıldı ve ardından yarıştan çekildi.


Yüzmenin ardından 41'inci olarak depoya giden Zimovjanová, bisikletle liderliğe 3,5 dakika mağlubiyetle grupta 27'nci sıra için mücadele etti. Sıcak koşullarda 10 kilometrelik koşuyu 47. sırada tamamladı.Dünya Triatlon Şampiyonası Yarışları


Cagliari (İtalya)


Erkekler: 1. Yee (İngiltere) 1:39:44, 2. Wilde (N. Zel.) -2, 3. Lehmann (Almanya) -43.

Kadınlar: 1. Beaugrand (Fr.) 1:47:25, 2. Tertsch (Almanca) -3, 3. Potter (İngiliz) -6, ... 47. Zimovjanová -9:03, Kuříková (her ikisi de Çek Cumhuriyeti) yarışı bitiremedi.