Tiger Woods, oğluyla geçirdiği zamanın yaralanmanın iyileşmesinden önce geldiğini söylüyor | Golf haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
On beş kez büyük kazanan Tiger Woods, bu hafta sonu yarışmayı umursamadığını söyledi. PNC Şampiyonası oğlu Charlie ile rekabet edebileceği anlamına geldiği sürece, sakatlıktan kurtulmasının önüne geçecekti.
Woods, Cuma günü Ritz-Carlton’da gazetecilere verdiği demeçte, plantar fasiit geliştirdikten sonra bu ayki Hero World Challenge’dan çekildi golf Orlando, Florida’daki kulüp, bu ilerleme yavaş oldu.
Woods, “Egzersiz yapabilirim. Yürüyemiyorum,” dedi.
“Dinlenmem gereken şeylerden sadece biri ve bunu tam olarak yapmadım.”
Sakatlığının 2023 planlarını etkileyebileceğini kabul ederken, daha sonra iyileşmesi için daha fazla zaman harcayabileceği anlamına gelse de en büyük önceliğinin 13 yaşındaki oğluyla birlikte rekabet etmek olduğunu vurguladı.
Woods, “Gerçekten umurumda değil,” dedi.
“Oğlumla orada ve yanında olmak çok daha önemli ve onunla bu deneyimi yaşama fırsatına sahip olmak, ayağımın biraz çıtırdamasından çok daha iyi.”
Çift, bir yıl önce 36 delikli turnuvayı iki kez büyük kazanan John Daly ve oğlu John Daly II’nin ardından, Woods’un ilk rekabetçi golfünde, neredeyse bacağını düşüren yıkıcı bir araba kazasından sadece 10 ay sonra ikinci sırada tamamladı. .maliyet
Sadece aylar sonra Masters’a geldiğinde asırlık bir geri dönüş yaptı, sıralamanın sonunu bitirmesine rağmen olağanüstü bir başarı.
Temmuz ayında kesintiyi kaçırmadan önce Britanya Açık’ta mücadele eden Woods, “İnsanların muhtemelen hayal ettiğinden çok daha zor oldu” dedi.
“Bana çok yakın olan ve neler yaşadığımı bilen bazı oyuncular var ve beni biraz geri çekilmem için cesaretlendirip duruyorlar.
“Ama bu benim doğamda yok. Benim doğam daha iyi olmaya çalışıyor.”
Cuma günkü pro-am maçında Charlie’nin sahada görüntüsü, hayranlarını hayrete düşürdü; hayranlar, baba ve oğul arasındaki sallanmadan tavırlara kadar esrarengiz benzerlikleri fark etmekten kendilerini alamadı.
Tiger bile oğluna golf ya da hayat hakkında ders vermeye çalıştığında bazen “aynayla konuşuyormuş” gibi hissettiğini itiraf etmek zorunda kaldı: “Küçük zekice yorumlarım hemen şimdi aklıma geliyor.
Woods, “İster evimizde, ister birkaç yıl önceki ilk rekabet ortamımızda olsun,” dedi, “bunlar hatıralar ve bunlar hala hakkında konuştuğumuz şeyler.”