Tenis oyuncusu Davis Kupası elemelerinde çok iyi biliyor, ilerlemek için evinde İsrail ile yarışıyor

QasiM

Global Mod
Global Mod
Ji Leheka, Polonya’nın Mlaga kentinde düzenlenen Davis Kupası çeyrek finalinde mücadele ediyor.
| fotoğraf: AP

Çek Cumhuriyeti ile İsrail kısa süre içinde iki kez kavga etmiş, geçen yıl barda karşılaşmışlardı. O dönemde Tel Aviv’de kaptan Jaroslava Navrtil’in takımı penaltı atışlarını 3:1 kazanarak elit gruba girmişti. 5 yıl önce Avrupa-Afrika turnuvasının 2. turunda İsrail’i ağırladılar. Ostrava’da bu şekilde 3:1 kazandılar.


İsrail güzel bir çorbadır. Özellikle Estonya’da kendi evimizde oynayacağımız için. Avusturya, Macaristan, Belçika gibi ülkeleri orada gördüğümde ilk kez KT ülkeleriydi. Bunu bir yıl önce İsrail’de denedik ve pl. Çorba ve hre znme. Basın toplantısında Navrtil, “Biz çok memnunuz” dedi.Davis maçı eleme kuraları


2. ve 3. veya 3. ve 4. yuva


Çek Cumhuriyeti – İsrail
Kanada – Jin Kore
Sırbistan – Slovakya
Hırvatistan – Belçika
Macaristan – Almanya
Hollanda – vcarsko
Ukrayna – ABD
Finlandiya – Portekiz
Tayvan – Fransa
Arjantin – Kazakistan
vdsko – Brezilya
Şili – Peru


İsrail’in bir numarası ATP sıralamasında 424’üncü sırada yer alan Daniel Cukierman olurken, onu 439’uncu sırada Jiaj Oliel takip ediyor. Ebky’yi karşılaştırmak istemem. Geçmişte Davis Kupası’nda ebek pek çok kez başarısız olmamıştı. Ama çok güzel bir çorba. Ağır favori olacağız. Avustralya’da sezonun ilk halkası nasıl sonuçlanacak, bekleyip görelim. Navrtil, tüm gençlerin hazır ve iyi formda olduklarında mutlu olacağım, böylece elemeyi geçip yarı final grubuna çıkacağız, diye ekledi.


beş yıl sonra evindeki mahkemede kendini tanıtacak. Kendi taraftarlarının önünde en son 2019 elemelerinde Hollanda’ya karşı oynamışlardı. Kurtuluş eylemi artık bir gün içinde. Adamlarla çok gurur duyuyorum. Bu genç neslin Jirko Leheka, Tom Mach veya Jakub Menko gibi hayranları Davis Kupası’nda izleme fırsatı bulamadı. Navrtil, onların eve gelebileceğinden mutluyum, diye ekledi.


2019’dan itibaren geçerli olan yeni sistemde bu yıl sekiz tenisçi, eşitlik bozma aşamasını geçmeyi başardı. Portekiz’deki eleme galibiyetinin ardından İspanya, Jin Kore ve Sırbistan’ı 3-0 yenerek 10. gruptan çıktılar. Ortada, kurtarışlarda 1:2 kaybeden Avustralyalılar ile çeyrek finalde başarısız oldular.


Bu yılın finalisti, bir İtalyan ve bir Avustralyalı, beşinci yılın son Davis Kupası turnuvasına katılmaya hak kazandı. Wildcard, Lordlar Kamarası ve Büyük Britanya’ya verildi.