Telangana Eğitim Bakanı Bill Üzerinden Vali ile Görüştü

ManK

New member
Haydarabad: Bekleyen faturalarla ilgili devam eden tartışmanın ortasında, Telangana Eğitim Bakanı P. Sabitha Indra Reddy Perşembe günü vali ile görüştü Tamilisai Soundararajan şüphelerini gidermek için Ortak İşe Alım Konseyi Tasarısı.
Üst düzey yetkililer eşliğinde bakan, vali tarafından talep edilen açıklamayı sağlamak için Raj Bhavan’a gitti.
Valinin bakana ve yetkililere ortak bir işe alım komitesinin üniversite atamalarında gecikmelere yol açabileceğini söylediği söyleniyor. Tek endişesinin yasal engellerden kaçınmak olduğunu söyledi.
Soundararajan ayrıca yönetim kurulunun kurallara uyup uymayacağını da bilmek istedi. Üniversite Hibe Komitesi (UGC) kuralları. Ayrıca rezervasyon politikasının uygulanmasıyla ilgili sorunları dile getirdi.
Bakan, Valiye tüm kuralların takip edileceğine ve rezervasyon sisteminin kesinlikle uygulanacağına dair güvence verdi. Reddy ve yetkililer ayrıca mevcut işe alma sisteminin karşı karşıya olduğu sorunları ve yeni sistemin sürecin sorunsuz yürümesini nasıl sağlayacağını da açıkladılar.
Vali, üniversitelerin eğitim fakültelerine yönelik tasarının geçerli olup olmadığını netleştirmek için Eğitim Bakanı’nı çağırmıştı.
Eğitim bakanının ziyareti, valinin iktidardaki Telangana Rashtra Samithi’nin (TRS) ofisinin onaylanması için bir dizi eyalet hükümeti faturasında yer aldığına dair iddialarını reddetmek için bir basın toplantısı düzenlemesinden bir gün sonra geldi. Onay vermeden önce hesapları incelemek ve analiz etmek için zaman ayırdığını belirtti.
Ayrıca üniversitelerdeki ve diğer kurumlardaki boş pozisyonları doldurmak için yeni işe alım komitesi hakkında belirli bir açıklamaya ihtiyacı olduğunu iddia etti.
Sanki hesapları ve rektör yardımcılarının ve diğerlerinin adaylığını engelliyormuş gibi yansıtıldığını iddia etti.