T20 Dünya Kupası: Babar Azam, Pakistan’ın mücadelesinden gurur duyuyor, diyor Shaheen Afridi’nin sakatlığı onlara finale mal oldu | Kriket Haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MELBOURNE: Pakistan Kaptanı Babar Azam takımının Twenty20 Dünya Kupası’ndaki hız treniyle gurur duyuyor ve sakatlığın ön plana çıkacağına inanıyor Shaheen Afrika Pazar günkü Melbourne Kriket Sahası’nda İngiltere’ye karşı oynanan finalde galibiyete mal oldu.
Kampanyalarına Hindistan ve Zimbabve’ye mağlubiyetlerle başladıktan sonra, 2009 şampiyonu turnuvadan çıkmaya hazır görünüyordu, ancak Hollanda’nın Güney Afrika’ya karşı üzücü bir galibiyet alarak onlara büyük bir iyilik yapmasından sonra yine de yarı finale kaldı.
Pakistan, finale ulaşmak için süratlide dört galibiyet aldı, ancak zorlu bir parkurda mücadele ettikten sonra Pazar günü yetersiz bir 137-8 başardı.

Aslan yürekli bowling oyuncuları İngiltere’yi altıncı çeyreğe 45-3’e getirdi, ancak Afridi 13. sırada sağ dizini sakatlayarak Harry Brook’u görevden aldı.
Beş küçüklük yenilgilerinden sonra gazetecilere verdiği demeçte Babar, “Muhtemelen sopayla 20 sayı eksik geldik, ancak ilk altı overde topla iyi başladık ve orta overlerde geri döndük.”
“Maalesef Shaheen sakatlandı ve bu maçı İngiltere’nin lehine değiştirdi. Shaheen’in sakatlığı olmasaydı farklı bir sonuç olabilirdi.”

13-1’lik iki-over büyüsü İngiltere’nin formda açıcısı Alex Hales’in kalesini ele geçiren Afridi, tedaviden sonra sahaya geri döndü, ancak tökezlemeden önce sadece bir adım atabildi.
Spinner Iftikhar Ahmed over’ı tamamlamak için devreye girdi ve Ben Stokes tarafından altı ve dörtlük bir vuruşla İngiltere üzerindeki baskıyı hafifletti.
Babar, Pakistan’ın elemenin eşiğinden dönüp finale çıkmasından memnundu.
İyi başlamadık ama şansımızı denedik ve dört maç kazandık” dedi.
“Finale ulaşıp kazanamamak her zaman üzücüdür ve Asya Kupası’nda da aynı sonucu aldık.
“Ama elbette finale çıktığımız için gururluyuz.”

Açıcı, orta aşırılarda yavaş olduklarını buldu ve sonunda bir alt pariteye yerleşti.
“İlk 11’de istikrarlıydık, ancak arka arkaya küçük kapıları kaybetmek ivmemizi kaybetti.
“Bir sürü punt topu oynadık çünkü normal topa vuran oyuncularımız çıktı ve yeni bir vurucu için kolay olmadı.
Yerleşmek için iki ya da üç topa ihtiyaçları vardı ve bu da bizi geri adım atmaya zorladı.”