Suresh Prabhu, IIM Vizag Toplantısı 2023: En İyi Yöneticiler Olmak İçin Kendi Kendini Yönetmenin Anahtarı Diyor

ManK

New member

Visakhapatnam: Öz yönetim Birliğin eski bakanı ve şansölyesi, en iyi yönetici olmanın anahtarı olduğunu söyledi, Rishihood Üniversitesi, Suresh Prabhu. Yedinci Yıllık Toplantısının ana konuğuydu. Hindistan Yönetim Enstitüsü-Visakhapatnam Çarşamba günü yapıldı.
Suresh Prabhu toplantı konuşmasını yaptı ve özyönetimin dışarıdan temin edilemeyeceğini veya sınıfta veya uzaktan öğretilemeyeceğini söyledi. “Bu, yıllar boyunca okuduğunuz ve edindiğiniz tüm teknik ve profesyonel bilgilerin bir dışsallığıdır. Ama bir anlamda, bu, hepinizin ustalaşması gereken bir içselliktir,” dedi Suresh Prabhu öğrencilere.
Düzenlenen törenle çeşitli eğitim programlarından toplam 239 öğrenci diplomalarını aldı. Bu vesileyle Ayan Verma, Prapti Alok, Kunal Ranjan, Tanmay Gupta, Minhaz Ahmad ve Ashim Chhabra gibi çeşitli programların en iyi performans gösterenlerine altın madalya verildi. Bunun dışında Vani Row’dan hatıra altın madalyası Prapti Alok’a giderken, PGP öğrencileri arasında en iyi çok yönlü performans için altın madalya Ayan Verma’ya verildi.
Suresh Prabhu, öğrencilerden işyerlerinde duyurulan ve yöneticilerin kontrolü dışında olan dışsallıklara hazırlanmalarını istedi. Suresh Prabhu, “Barış zamanı savaşına hazırlanmalıyız” dedi. Demiryolları Bakanı olarak görev yaptığı dönemde gerçekleştirilen girişimleri ve başlangıçta ‘Tren 18’ olarak anılan Vande Bharat’ın kökenlerini anlattı. Ayrıca çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişimin öneminden bahsetti.
IIM Bangalore eski Direktörü ve IIM Vizag Yönetim Kurulu Üyesi Prof. G Raghuram, Yapay Zeka alanında meydana gelen dönüştürücü yenilikler hakkında konuştu. “Bunlar, yönetim eğitiminin verilme şeklini değiştirebilir. Ortaya çıkan bu senaryolarda, işletme okulları IIM Vizag Gelecekteki işgücünün nasıl görüneceğini ve ne ile donatılması gerektiğini anlamamız gerekiyor. Yeni bir tekno öğretmenleri ve dijital yerliler türü ortaya çıkmak üzere,” diyor Profesör Raghuram.
IIM Vizag Direktörü Prof. M. Chandrasekhar, Direktörün Yıllık Raporunu sundu. Enstitünün başarılarını ve ilk girişimlerini anlattı. “Yönetici eğitimi ve yönetim geliştirme programlarındaki ayak izimizi önemli ölçüde genişletiyoruz. IIMV, tanınmış uluslararası kurumlara katılarak uluslararasılaşmaya bakar. Fakültemizin birçoğu şu anda birkaç üst düzey uluslararası kurumda ders vermektedir. Enstitü, etkili araştırma çalışmaları ve çeşitli ulusal misyonlar sunar. IIM Vizag, Başbakan Gati Shakti’nin kapasite geliştirme programının bir parçasıdır,” dedi Prof. Chandrasekhar.
1. Amiral Gemisi Yüksek Lisans Programı (MBA) 2021-23:
A. Mezun olan öğrenci sayısı: 193
B. Yerleştirme Bilgileri
En yüksek CTC: Rs 32.65 lakh
Ortalama CTC: Rs 16.61 lakh
Ort. Grubun ilk %10’unun CTC’si; 29.03 milyon rupi
Partinin ilk %25’inin ortalama CTC’si: Rs 23,63 lakh
Partinin ilk %50’sinin ortalama CTC’si: Rs 20,24 lakh
C. Daha önce iş tecrübesi olan öğrenciler: sıfır (%74); Tecrübeli (%26)
2. Deneyimli Profesyoneller İçin Lisansüstü Eğitim:
A. Mezun sayısı: 27
B. İş Deneyimi:
Ben. 03-06 yaş: %58
ii. 07-10 yaş: %13
iii. >10 yıl: %29
C. İş sektörü:
Ben. Özel sektör: %62
ii. Kamu Sektörü: %32
iii. Devlet Sektörü: %06
3. Dijital Yönetişim ve Yönetim Yüksek Lisans Programı (MBA):
A. Ulusal e-Devlet Birimi, Elektronik ve Bilişim Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.
B. Mezun olan öğrenci sayısı: 19
C. Mezun olan öğrencilerin profili:
Ben. IAS görevlileri = 01
ii. A Grubu Merkezi Hizmet Kadroları = 11
iii. Diğerleri (eyalet hükümeti, PSU’lar vb.) = 07
D. Ortalama iş deneyimi (yıl) = 11.3