Sparta, Finlandiya temsilcisi Salomäki'yi satın aldı, ondan bağlılık sözü verdiler

QasiM

Global Mod
Global Mod
FİN MUTLULUĞU. Miikka Salomaki (solda) ve Olli Jokinen golü kutluyor. Letonyalı Edgars Masalskis 5. dakikada golü yedi.
| fotoğraf: Reuters

2014 yılında dünya şampiyonu olan oyuncu, 2013 ve 2021 yıllarında takımda forma giydi. Bu süre zarfında Nashville formasıyla 167 NHL maçında forma giydi ve 27 sayı, 12 gol ve 15 asistlik bir denge yakaladı. Playofflarda Drazon Tonk 30 maça çıktı, bir kez kaçırdı ve iki gol attı.

Sezonu ve düzenli toplantıları değerlendirdikten sonra karanlık için istediğimiz tonka tipolojisi üzerinde net bir şekilde anlaştık. Miikka'yı dikkatle inceledik ve mümkün olduğunca dışarıdan görüş almaya çalıştık. Sparta'nın spor bölümünden Tom Divek, teknik direktör, antrenör ve takım arkadaşlarından çok güzel referanslar aldığını söyledi.

Salomki'den, geçen yıl Lozan formasıyla playofflar da dahil olmak üzere 49 maçta 49 maçta 27 sayı (12+15) attı ve oldukça dayanıklı ve dayanıklı bir oyuncu. Son derece tatsız bir oyundur. Hayranlar onun oyununu sevecek. Yabancı olmasına rağmen kendisinden çok fazla puan değil, daha birçok şey bekliyoruz. Draz, kaleye baskı yapıp moralini bozan Divek'i ekledi.

Bu oyun Spart'ın 2007'den bu yana sürdürdüğü ulusal şampiyonluk penceresini kapatmasına yardımcı olabilir. Kazanmak istiyorum ve Spart'ta iyi bir şansımız olacağını biliyorum ve bu uzun bir zaman olmadı. Sparta'nın geleneklere bağlı bir takım olduğunu biliyorum ve tüm organizasyon ve taraftarlar hakkında sadece iyi şeyler duydum. Salomki, Prag'ı da sevdiğimi belirtti.

Anaheim'dan Ondej Kae (solda) mk puku bl ve Nashville'den Miikka Salomki.

Karanlıkta ona, bir süredir tanıdığı uzun süredir oğlu Jani Lajunen ve mayıs ortasında ayrılacağı açıklanan savunma oyuncusu Valtteri Kemilinen'in ardından Finn adı verilecek.

Birkaç yaşımdayken birçok milletten takım arkadaşlarımla sahada oynadım, bu yüzden pek hoşuma gitmedi. Ama Finny'nin karanlıkta olması her zaman güzeldir. Henüz Jani ile konuşmadım ama tekrar aynı odada olmak güzel, dedi Salomki.