Soko yedinci kattan atılmakla tehdit edildi, adam yatakhaneye saldırı suçundan yargılanıyor

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Etkinlik geçen Kasım ayında Ostrava'nın Hrabůvka bölgesindeki eski madencilik pansiyonu Hlubina'da gerçekleşti. Saldırgan orada bulunan 3 kişiye vahşice saldırdı. Kurbanlardan birinin kafasını duvara vurdu, diğerini ise yedinci kattaki balkondan atmakla tehdit etti.


Oradaki dairede yaşayan iki erkeği ziyarete bir kadın geldi. Ancak çok geçmeden bir saldırgan oraya koştu ve herkese saldırmaya başladı.


O sırada polis 36 yaşındaki bir adamı tutukladı ve ardından onu iki kez cinayete teşebbüs, gasp, isyan ve izinsiz girme suçlamalarıyla suçladı.


Polis sözcüsü Soňa Štětínská, “Ceza Kanunu, bu tür davranışlar için on beş ila yirmi yıl hapis cezası veya istisnai bir ceza öngörüyor” dedi.


Ancak cezanın miktarı açısından önemli olan, başka bir davada failin mağdurların ifadesine dayanarak saldırdığının kanıtlanıp kanıtlanmamasıdır. Birden fazla kişinin saldırıya uğradığı veya tanığın olaya karıştığı durumlarda 15 ile 20 yıl arası ceza oranı uygulanıyor. Aksi takdirde fail muhtemelen on yıldan on sekiz yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.