Samruddhi Mahamarg boyunca inşa edilen 530 km’den fazla gaz boru hattı | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod


Nagpur: Mumbai’yi Nagpur’a bağlayan ülkenin ilk karayolu doğal gaz boru hattındaki çalışmaların yaklaşık %80’i tamamlandı. Halka açık şirket Gas Authority Of India Limited (Gail), Samruddhi Mahamarg boyunca boru hattını inşa ediyor.
Boru hattı bir otoyola paralel ilerlediğinden bu benzersiz bir proje olacaktır. Diğer boru hatlarının çoğu ülke çapında inşa ediliyor ve ayrıca özel arazilerden geçiyor.
Mevcut boru hattı sonunda Mumbai’yi Odisha’daki Jharsuguda’ya, aralarında Nagpur’a bağlayacaktı. Gail’e kısa süre önce Nagpur’dan Jharsuguda’ya boru hattı döşemesi için yeşil ışık yakıldı.
Kaynaklardan, projenin Ağustos 2021’de başlayacağı ve bağımsız kaynaklara göre Mumbai’den gidilecek 680 km’den fazla boru hattının 530 km’den fazlasının döşendiği anlaşılıyor.
Boru hattını otoyollar boyunca inşa etmek, proje ilerledikçe kendi zorluklarını da beraberinde getiriyor. Orijinal projeksiyonlara göre, Mumbai’den Nagpur’a kadar olan inşaatın tamamı 3 ila 4 ay önce tamamlanacaktı. Sorunlar çözüldüğü için artık daha fazla zamana ihtiyaç var.
Son zamanlarda onay gereken alanlar için ormansızlaştırma sağlandı ve çalışmalar yeni başladı.
Samruddhi Mahamarg’ı inşa eden Maharashtra Eyalet Yolu Geliştirme Şirketi (MSRDC) ile çözülmesi gereken bazı teknik sorunlar da vardı. Sorunlar karşılıklı çözülür. Kaynaklar, bu sorunun çözülmesinin ardından çalışmaların yakında tamamlanmasının beklendiğini söyledi.
Kaynaklar, boru hattının tamamlanmasıyla Nagpur’un bir yıl içinde bir şehir gaz dağıtıcısından gaz alması beklendiğini söyledi.
Nagpur’a tedarik ihalesini kazanan Haryana City Gas, gaz tedarikini güvence altına almak için Gail ile görüşmelerde bulunuyor. Ağını kentte kurmak için onay alma sürecini de başlattığı anlaşılıyor. Bu, bir araba yakıtı olarak daha fazla mevcudiyet dışında, hem sanayiye hem de yerel sektöre gaz tedarikini sağlayacaktır.