Rajasthan SET Kabul Kartı 2023 yarın yayınlanacak; nasıl indirileceğini kontrol et

ManK

New member

Rajasthan SET Giriş Bileti 2023: Guru Govind Kabile Üniversitesi, Banswara Rajasthan SET 2023’ü yayınlayacak kabul kartı yarın, yani 21 Mart 2023’te.
2023 SET Kabul Kartı resmi web sitesinde yayınlanacaktır. Adaylar, kabul kartını Rajasthan SSO portalı – sso.rajasthan.gov.in’den indirebilirler.
Rajasthan SET, Rajasthan’daki kolej ve üniversitelerde üniversite öğretimi pozisyonları için değerlendirilmek isteyen adaylar için yapılır. Sınav birkaç konuda yapılır ve iki kağıt halinde yapılır.
Sınav daha önce 19 Mart 2023 olarak planlanmıştı, ancak daha sonra 21 Mart 2023’e taşındı.
Makaledeki sorular, adayın öğretme/araştırma yeteneğini değerlendirmeyi amaçlıyorum. Öncelikle adayın muhakeme, okuduğunu anlama, ıraksak düşünme ve genel farkındalığı test etmek için tasarlanacaktır. Bu kağıt 50 sorudan oluşmaktadır ve verilen toplam puan sayısı 100’dür.
Kağıt II, aday tarafından seçilen konuya dayalıdır ve alan bilgilerini değerlendirecektir. Bu 200 puana sahiptir ve sorulan toplam soru sayısı 100’dür.
Rajasthan SET’e katılmak için, adayların ilgili konuda en az %55 puan (SC/ST/PH/VH adayları için %50) ile yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerekir. Yüksek lisans derecesinin son yılında ortaya çıkan adaylar da başvurabilir.
Adayların yalnızca lisansüstü derecelerinin konusunda görünmeleri gerekmektedir. Bir adayın konusu SET konuları listesinde yer almıyorsa, aday yılda iki kez düzenlenen UGC NET/UGC-CSIR NET’te yer alabilir.
Rajasthan SSS SET Kabul Kartı 2023’ü İndirmek İçin Doğrudan Bağlantı
Rajasthan SET 2023 Giriş Kartı Nasıl İndirilir?
1. Adım: RPSC’nin resmi web sitesini (rpsc.rajasthan.gov.in) ziyaret edin.
Adım 2: Ana sayfadaki “Kartı Kabul Et” bağlantısını tıklayın.
Adım 3: Sınav listesinden Rajasthan SET sınavını seçin.
Adım 4: Kayıt numaranızı ve doğum tarihinizi veya şifrenizi girin.
Adım 5: “Gönder” düğmesini tıklayın.
Adım 6: Rajasthan SET kabul kartınız ekranda görüntülenecektir.
Adım &: Giriş kartını indirin ve yazdırın.