Priske: Sparta'nın koçluğunu yapmaktan gurur duyuyorum ve minnettarım. Oyuncuların yaptıklarına saygı

QasiM

Global Mod
Global Mod
Brian Priske iki yıldır Sparta'da. Oyunda iki şampiyonluğum ve bir yerel zaferim var.


Bu nasıl bir karanlık?
Klov bizim zihniyetimizdir. O içerir Ve ayrıca kulüpte kültürün nasıl hakim olduğu, Strahov'daki Trninkov merkezinde işlerin nasıl yapıldığı. Bunlar başardıklarımızın en önemli yönleri. Evet kadroda kalite var ama bu nitelikler olmadan bunu başaramazdık.


Sparta'nın Şampiyonlar Ligi'ne kalması için neye ihtiyacı var? Bu, hakkında yanıldığım son meta.
Kopenhag'daki kurtarma operasyonlarımızı hatırlayın. Bu bize ders olmalı. Onlardan ders aldığımızı ve bunu Dinamo Zheb veya Galatasaray maçlarında gösterdiğimizi düşünüyorum. Bu tür tasarrufların nasıl yapılacağını biliyoruz. O zaman her şey küçük ayrıntılarla ilgili.


Lig şampiyonluğunu kazanmak için sezonun hangi anı dönüm noktasıydı?
Bir televizyon röportajında da benzer bir soruyla karşılaştık. Umarım doğru söylüyorumdur çünkü beyin şu anda pek iyi çalışmıyor. Ama vn. Mlada Boleslav ile kendi sahamızda 1:1 berabere kaldığımız bir maçtı. Oyunların prensiplerine yüzde yüz uymazsak, doğru kurulmazsak, çok çalışmazsak, disiplinli olmazsak zamanla puan kaybedeceğimiz ortaya çıktı. Ertesi gün kabinde konuştuk ve bir sonraki Bohemians maçından itibaren tüm ilgi odağı oldu. İyi kurtarışlar yaptık ve çok gol attık.


PençePilsen ile olan zorlu maçta tam bir başlangıç kadrosu kullandınız. Sezon boyunca çocukların pek oynamadığını düşünmediniz mi?
Kadroyla uğraşıyordum. Ancak tüm oyunların elimizde olmaması durumu benim için işleri biraz zorlaştırdı. Biz de taraftara saygı göstermek, onları mutlu etmek, kazanmak istedik. Ayrıca Honza Kuchta'nın en iyi uşak olmasını destekliyorduk. Sanırım geri dönüş yolumuzu oynadık.


Bitime birkaç dakika kala Krejho'nun yerini aldığınızda, o ve taraftarlar yalan söylüyormuş gibi görünüyordu. Beşinci sezonda kaptanınız olacak mı?
Futbolda ne olacağını asla bilemezsiniz. Vm ise hiçbir şey yapılmaz. Kaptanın altındadır. Dostça atmosfere de saygı duydum. Birbirlerine göndermeleri onun için büyük bir takdirdir. Büyük futbolcu, kişilik, büyük avcı. Takıma nasıl ayağa kalkılacağını gösteren kaptan. Ve aşağıda genç bir çocuk var.


Ve sen? Bunun aynı zamanda Letna ile olan ilişkiniz olduğunu hayal edebiliyor musunuz? Ayrılacağınıza dair spekülasyonlar da var.
Ben öyle düşünmüyorum. Spekülasyon futbolun can damarıdır. Kupa kazandığınızda mutlaka birileri ayrılır. Beni bilirsin, şimdiye, burada olana odaklanıyorum. Sparta'yı desteklemekten gurur duyuyorum ve bunun için minnettarım. Gerçekten böyle bir şey düşünmüyorum.26 Mayıs 2024, 20:30 pspvek arşivlendi: 26 Mayıs 2024, 19:55.

Mahkeme bitişi söylediğinde, yedek kulübesinde tüm oyuncuların güvenli bir şekilde kulübeye ulaşmasını beklediniz. Vindahl binlerce taraftarın karşısında golü attı. Onun için endişelenmiyor musun?
Sadece çocukları güvenli bir yere götürmek istedim. Taraftarların saygılı olduğunu düşünüyorum. Peter tüm sezon boyunca bizi meşgul etti, bu yüzden ona bir kez de olsa yardım edebildiğim için mutluyum, yine de emin ellerdeydi.


Tatillerde ne yaparsınız?
Hava karanlık, birkaç haftalık olacaksın. Bir yıl önce evimde yapılacak şeylerin uzun bir listesi olan bir kadındım. Çocuklarımla, annemle, torunumla mutlu olmak istiyorum, dolayısıyla ailemin yanında kalmak istiyorum.


Kesinlikle Euro'yu izleyeceksiniz, değil mi?
Özellikle televizyonda. Ancak bir sorun olduğunda kurtarma ekibini bizzat ziyaret etmek isterim. Elbette takip edeceğim Danimarka ve Çek Cumhuriyeti'ni de soracağım. Böyle bir turnuva, Premier Lig'den, Bundesliga'dan bir maç için ilk zihniyete sahibim. Nasıl uyuyacağınız size kalmış.