Pellegrini, bana oy vermeyenleri durumun o kadar da kötü sonuçlanmadığına ikna etmek istiyorum, dedi

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Seçimden sonra Başbakan Robert Fiac hükümetiyle ilişkisinin azami düzeyde yapıcı olacağını söyledi ve kabine devlete aykırı bir şey yaparsa elbette sesini yükselteceğine söz verdi. Bölünmüş bir milleti birleştirmek istediğini ve kendisine oy vermeyen insanlarla dalga geçmek istediğini tekrarladı.

Pellegrini TA3 televizyonunda son günlerde güçlü bir hareketlenme ve insanların görüşlerinden utanmadığı ve kendisini liberal rakibi Ivan Korok'u desteklememekle açıkça suçlamaktan utanmadığı bir dalga fark ettiğini söyledi. Durumu tevazu ile kabul ettiğini tekrarladı.

Geleceğin başkanı, kampanyada Korok'a karşı herhangi bir şey getirmediğini ve yalnızca çeşitli siyasi çatışmalara katılımını gösterdiğini söyledi. Pellegrini, onun hiçbir zaman ayağa kalkıp ölümden bahsetmediğine dikkat çekti; kampanyasının çoğunda Korok'u bir kurt adayı olarak nitelendirdi.

Anında öldürüldüğünüzü ve ardından harekete geçtiğinizi biliyorum. Pellegrini bugün yaptığı açıklamada, yalnızca iki yıldır tek bir sonuç getirmeyen ve on binlerce insanı geride bırakan bir askeri çatışmayı desteklemenin mutlak bir trajedi olduğunu söyledi ve örneğin Rusya'yı bu karardan nasıl caydırmak istediğini belirtmedi. günlük akışlar.

Ukrayna'ya karşı savaşta Rusya'nın saldırgan olduğundan şüphe duymayacağını da sözlerine ekledi. Slovak Cumhuriyeti'nin, ülkenin zorla ayrılmasını veya Kırım'ın ilhakını asla tanımayacağını söyledi.

Pellegrini böylece, en yüksek bina yetkililerinin katılacağı bir toplantı düzenleyen ve nasıl işbirliği yapacakları konusunda anlaşmaya varan ilk kişi olmak istediğini paylaştı.

Böylelikle geleneğe uygun olarak Sosyal Demokrasinin Sesi'nin ana partisinin genel başkanlığı ve üyeliği görevinden istifa edeceğini duyurdu. Pellegrini'nin 15 Temmuz'da devlet başkanı olarak göreve başlamasından önce, Temsilciler Meclisi'ndeki halefinin seçilmesi gerekiyor.