Paris Kayakcross Fišerová'yı bekliyor. İngilizler pozisyonlarını teslim etti

QasiM

Global Mod
Global Mod
“Çok heyecanlıyım. Sabah e-postayı okuduğumda çok mutlu oldum” dedi Fišerová. “Olimpiyatları ikinci kez izleyeceğim, Fransa'da tamamen farklı bir şey olacak. Özellikle Tokyo'da biraz eksik olan atmosferi sabırsızlıkla bekliyorum” diye ekledi.

Japonya'da Olimpiyatlara ilk çıkışında kadın kanocular arasında altıncı sırada yer aldı. Şimdi beş daire altında kayakcross'un galasında olacak.

Bir zamanlar Paris'te bir yerden memnundu ama üzerinden çok zaman geçti. Ülkenin üç terfi noktasının söz konusu olduğu Prag elemelerinde finale çıkamadı ama Kneblová ona umut verdi. Final yarışının bitiş çizgisine ilk önce ulaştı ancak bir süre sonra jürinin aldığı ek cezanın ardından onu dördüncü sıraya yerleştirmesiyle ilk heyecanının yerini gözyaşları aldı.

Olimpiyat salonlarının taşınmasından sonra bir başka sevinç daha geldi. “Prag'daki kutsal günün ardından antrenmanları bırakmamam gerektiği yönünde bilgi aldığım doğru çünkü çok az umut var. Bu yüzden eğitildim, bekledim ve umut ettim. Her iki seçeneğe de hazırdım ve sonunda işe yaramazsa üzülmezdim. Ama işe yaradı!” Goller arasında kayık ve kanoyu birleştiren Fišerová sevindi.

Çek kano sporunun Olimpiyat Oyunlarında on bir temsilcisi olacak. Su slalomunda Olimpiyat şampiyonu Jiří Prskavec ve Antonie Galušková kanoda, Tokyo'dan gümüş adam Lukáš Rohan ve Gabriela Satková kanoda ve Fišerová kanoda.

Tereza Fišerová, ortağı Jakub Michal ile birlikte.

Sürat kanosu, dört kez Olimpiyat madalyası sahibi kanocu Josef Dostál ve Olimpiyat bronz madalyası sahibi Anežka Paloudová, çift kanoda Jakub Špicar ve kanoda Martin ve Petr Fuks ile temsil edilecek.

“Benim için bu harika bir sonuç, böyle bir rakamdan dolayı çok mutluyuz. Yeni bir Olimpiyat disiplini olan kadınlar kano sporunda ekstra kotanın idare edilmesine sevindim” dedi derneğin başkanı Stanislav Ježek.