Pakistan – İngiltere, 3. Test: ‘Beş küçük rüya gerçek oldu’ diyor İngiltere’den Rehan Ahmed | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
gençlik hissi rehan ahmet Test çıkışında beş kaleyi almanın, kahramanlıkları ayrıldıktan sonra bir “hayalin gerçekleşmesi” olduğunu söyledi İngiltere Pakistan’a karşı Üçüncü Test’te zaferin ve bir rekor denemesinin eşiğinde.
Ahmed, Pakistan kaptanı Babar Azam ve diğerlerinin yanı sıra kilit oyuncu Mohammad Rizwan’ı, üçüncü gün spin bowlingi İngiltere için oyunun kurallarını değiştirdiği için görevden aldı.
18 yaşındaki oyuncu, erkekler Testi tarihinde tek vuruşta beş kaleyi aşan en genç oyuncu oldu ve Avustralyalı Pat Cummins’in önceki rekorunu geride bıraktı.

Ahmed, BBC’ye “Muhtemelen yine hayatımın en güzel günüydü. Çıkış için beşlik almak bir hayalin gerçekleşmesi,” dedi. “Daha iyi toplar attım ve küçük kapı yok. Babar Azam’ı oyundan çıkarmak bir hayalin gerçekleşmesi. O çok iyi bir oyuncu.
“Rizwan wicket’ını beğendim çünkü son iki aydır bowling koçu Jeetan Patel ile bacak spinim üzerinde çok çalışıyorum. Biraz spin atmak harika oldu.”
İkinci vuruşta Pakistan’ı 216 sayı ile deviren İngiltere, 167 gol peşinde.
Salı günü daha sonra 112-2’de devam edecekler ve Testi kazanmak için 55 tura ihtiyaçları olacak ve Rawalpindi ve Multan’daki ilk iki Testi kazanarak Pakistan’da 3-0’lık bir badanalı yarışı tamamlayan ilk Test takımı olacaklar.