Oy dağılımı, öğretmenler Nagpur Üniversitesi mezunları anketindeki yenilginin ardından katılamadı: MVA | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod
NAGPUR: Kongre ve NCP liderlerinden oluşan Maha Vikas Aghadi (MVA), Nagpur üniversitesi seçim bölgesi seçimlerindeki yenilgilerinden öğretmenlerin oy dağıtımını ve oy pusulasını atlamasını sorumlu tuttu.
Birçok seçime katılan NU akademisyenleri bile Laik Panel (SP), Genç Öğretmenler Derneği (YTA) ve Vidyapeeth Vidyarthi Sangram Parishad (VVSP), liderleri bireysel adaylara odaklandığından işbirliği yapmadı.

Oy dağılımı, yenilgi sonrası gelmeyen öğretmenler: MVA


Kıdemli kongre lideri Baban TayvadeAynı zamanda yirmi yılı aşkın bir süredir NU’nun çeşitli yasal organlarının bir üyesi olan, kaybı MVA seçmenleri arasındaki oy dağılımına bağladı.
“Diğer takımların güçlü olduğu ayrılmış kategoride mücadele ettik. Taywade, bu savaşta Akhil Bharatiya Vidyarthi Parishad (ABVP), Bhartiya Janta Yuva Morcha (BJYM) ve Shikshan Manch ittifakı, oyları bölünmediği için sandalye kazandı” dedi.
Ayrıca öğretmenleri kooperatiflerinin anketlerini desteklemekle ve NU seçimlerini görmezden gelmekle suçladı. “Açık ve ayrılmış kategorilerde iki ila üç koltuk bekliyorduk. Ancak anket yüzdesi sadece %22’ye düştükten sonra umudumuzu kaybettik” dedi.
MVA ile bağlantılı başka bir kıdemli akademisyen, kusurlu olduğu iddia edilen seçmen kaydı sürecinden ve uzak yerlerde onlara atanan merkezlerden NU’yu sorumlu tuttu. “Nagpur’daki seçmenlere Wardha ve Bhandara’daki sandık merkezleri atandı ve bunun tersi de geçerli. Kim oy verecek kadar ileri gider? Genel seçimlerden farklı olarak, seçmene ileri geri kolaylık sağlayan siyasi partiler yoktur. Kendi cebimizden para harcayarak kendimiz yapmak zorundayız. Tüm liderlerimiz favori adaylarının seçilmesini istediği için, MVA açık kategoride beş sandalye için altı aday gösterdi ve bu şok oldu. Bu bile kaybımıza neden oldu” dedi.
Eski bir başbakan tarafından yönetilen Shiv Sena’nın gençlik kolu Yuva Sena bile Uddhav Thackeray, dört ilçede 10.000’den fazla seçmen kaydetmesine rağmen ilk çıkışında iz bırakamadı. NU akademisyenleri, adayların – Madhuri Paliwal, Dinesh Dhote ve Kunal Patil – safran koalisyonuna yenildiğini söyledi.
NCP lideri Salil Deshmukh’un ısrarı üzerine Amit Kakde’ye bir koltuk teklif edildi ama o da kaybetti.
Öte yandan ABVP, altı kazandığı 2018 anketlerine kıyasla sayısını iki sandalye artırdı. “BJYM ve Shikshan Manch yetkilileri ve üyeleri tarafından desteklenen güçlü kadro tabanımız, yankılanan bir zafer elde etmemize yardımcı oldu. ABVP aktivistleri, üyelerimizin öğrenciler ve öğretmenlerle ilgili çeşitli konuları gündeme getiren geçmiş çalışmaları, gidişatı lehimize çevirdi” dedi.
NU GRAD Seçim Konseyi seçimleri (2018 ve 2023)
Kategori — 2018 — 2023
Kayıtlı —17.340 — 60.376
Oylanan – 7.137 – 13.949
Yüzde — %41,16 — %22
Katılımcılar – 37 – 25
Standlar — 80 — 102