ONLINE: Hadamczik Çek hokeyinin lideri olmaya devam ediyor, Dědek Tůma'ya yenildi

QasiM

Global Mod
Global Mod
Detayları hazırlıyoruz…

Alois Hadamczik'in başkanlık pozisyonunda kalacağı şimdiden belli oldu. Uzun bir süre tek rakibi Josef Řezníček sonunda adaylığını geri çekti.

Dört ismin yarıştığı başkan yardımcılarının seçimi çok daha önemli. En iyi hokey kategorisinde daha şiddetli bir mücadele bekliyor; Pardubice'nin sahibi Petr Dědek, şu anda Profesyonel Kulüpler Birliği'nin (APK) başkanı olan oğlu Jan Tůma'yı yenmek istiyor.

İki yıl önce Tomáš Král'ın istifasının ardından seçimlerin daha kısa süreliğine yapıldığına benzer şekilde, konferans sırasında Dědek'in bir dizi soruyla diğer adayları bunaltması beklenebilir.

ONLINE: Hokey Seçim Konferansı 2024

Çek hokeyi başkanı seçimlerini detaylı olarak takip ediyoruz.

Ayrıca bu yıl, seçimlere iki hafta kala, bazı (karşı) adaylara karşı çeşitli çıkışlara girişti. Konuyu, “APK ile ČSLH arasında pazarlama hakları konusunda on milyonları aşan bir anlaşmazlık” nedeniyle olası bir çıkar çatışmasıyla ilişkilendirdi. Ancak iDNES.cz ile yaptığı röportajda Tůma, böyle bir anlaşmazlığın farkında olmadığını söyledi.

Denetim kurulunun savunucu başkanı Miloslav Šeba da, ister WSM'ye yatırım yapmak ister pahalı arabalar satın almak olsun, sendikadan para kaçmasına izin verdiği yönündeki suçlamalar nedeniyle dava açmakla tehdit etti.

Hokejový Hradec zaten “yasal işlem yapılacağını” duyurdu çünkü Dědek, takımın ana sponsorlarından birinin şehrin kendisi olmasına rağmen kulübün yönetim kurulunun reklam sözleşmelerinden komisyon ödediğini söyledi. Doğu Bohemya kulübünün genel menajeri Aleš Kmoníček, Dědek'in rakiplerinden bir diğeri, bu kez yönetim kurulunda “sıradan” üyelik mücadelesi veriyor.

İcra kurulu üyeliği için başvuranlar

15 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek konferansta ČSLH Tüzüğüne göre bir başkan, iki başkan yardımcısı ve sekiz üye seçilecek.

Başkan:
Alois Hadamczik

En iyi hokey alanının başkan yardımcıları (biri seçilir):
Petr Dědek, Jan Tůma

Performans hokeyi alanının başkan yardımcıları (biri seçilir):
Petr Bříza, Bedřich Ščerban

En iyi hokey alanının üyeleri (beş kişi seçilir):
Petr Dědek, Jiří Heš, Pavel Hinner, Pavel Hynek, Marek Chmiel, Aleš Kmoníček, Martin Svoboda, Bedřich Ščerban, Stanislav Tichý, Jan Tůma, Petr Vosmík

Performans hokeyi alanı üyeleri (üç kişi seçilir):
Petr Bříza, Jan Havlíček, Milan Hnilička, Bedrich Ščerban, Jiří Šlégr, Milan Urban, Petr Vinš

Karlovy Vary'den Bronislav Píša ve Central Bohemian hokeyinden Jakub Král, yetersiz destek nedeniyle yürütme komitesi (yönetim alanı) adaylıklarından çoktan vazgeçtiler. Daha sonra Milan Vacke de istifa etti.

Çiftten biri olan Petr Bříza ve Bedřich Ščerban, daha sonra performans hokeyi alanında derneğin başkan yardımcısı olacak. Altmış bir delege ayrıca yeni üyeleri ve denetim kurulu başkanını veya tahkim komisyonu başkanını da seçer. Cumartesi günkü konferansın detaylı programına buradan ulaşabilirsiniz.