NEET PG Danışmanlığı 2023: MCC’nin danışmanlık programını yakında mcc.nic.in adresinde duyurması muhtemeldir, ayrıntılar burada

ManK

New member


NEET Kılavuzu 2023: Tıbbi Danışmanlık Komitesinin (MCC) aşağıdakiler için programı yayınlaması bekleniyor: NEET PG Danışmanlığı 2023. Açıklandıktan sonra, NEET PG 2023 Lisansüstü için Ulusal Uygunluk ve Giriş Sınavına hak kazanan adaylar, adresindeki resmi web sitesinde danışmanlık turlarına kayıt olabilirler. mcc.nic.in.
Takvime göre, NEET PG Sınavı 2023 5 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Bunun sonucu 14 Mart’ta, puan kartı 26 Mart 2023’te açıklandı. Adaylar, resmi portala kayıt bilgilerini girerek puan kartlarını kontrol edebilirler.
Danışmanlık turları
bu NEET PG 2023 Danışmanlık Round-I, Round-II, Mop-Up Round ve Stray Vacancy Round olmak üzere dört raunt olacak. Her turda, adaylar kaydolmalı ve seçimlerini doldurmalıdır. Bir aday tercih ettiği üniversitede yer bulamazsa, bir sonraki süpervizyon turuna katılmayı seçebilir.

MCC aşağıdaki kurumlara/üniversitelere kabul için danışmanlık hizmeti vermektedir:
✫ Bu yıldan itibaren Jammu ve Keşmir Birlik Bölgesi dahil tüm eyaletlerden %50 Tüm Hindistan Kotası koltukları. (UT of J&K ayrıca MCC of DGHS tarafından yürütülen Tüm Hindistan Kota danışmanlığı için %50 geniş uzmanlık tıbbi/dişçilik koltuklarına katkıda bulunacaktır).
✫ İlgili kolej/enstitü tarafından belirlenen uygunluk koşullarına göre Merkez Üniversitelerden (Aligarh Muslim University/Banaras Hindu University/University of Delhi/Merkezi Enstitüler) %100 kontenjan (tüm Hindistan Kotası kontenjanları + Kurumsal Kota kontenjanları).
✫ Varsayılan üniversitelerden %100 kontenjan.
✫ Çalışan Devlet Sigorta Şirketi kapsamındaki kolejlerden %50 AIQ PG kontenjanı (ESIC sigortalı bölümleri).
✫ Silahlı Kuvvetler Sağlık Hizmeti Kuruluşları (sadece kayıt kısmı).