Nagpur’daki Darshan Colony’deki evleri kanalizasyon suları bastı | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod
NAGPUR: Doğu Nagpur’daki Darshan Kolonisi’nin en az 100 sakini aylardır taciz edilen bir grup. Yerdeki drenaj sistemi tıkalı olsa bile, birkaç sakin buna izin vermez. Nagpur belediye şirketi (NMC) sorunu çözmek için yeni bir kanalizasyon sistemi inşa etmek.
Tıkanmış gider taşmaya başlar ve kirli içerikler birçok eve sıçrayarak sakinlerin uykusuz geceler geçirmesine neden olur. Şimdi sakinler sorunu çözmek için Polis Komiseri Amitesh Kumar’a başvurdu.

Oda


Yerel sakinler TOI’ye yaklaşık 35 yıl önce Mhada’nın 966 mahalleyi kapsayan Darshan Colony EWS planını geliştirdiğini söyledi. Yerdeki kanalizasyon sistemi yıpranmış ve tamamen bozuk. 100 kadar ailenin evlerinde sel benzeri bir durumla karşı karşıya kaldığını, kanalizasyonun taştığını ve birkaç sakinin evlerini kilitleyip akrabalarının evlerine taşındığını söylediler.
Etkilenen ailelerden bazıları kiralık konutlara bile taşındı. Eski şirket minibüsü, “Akan su birçok evi sular altında bıraktı ve mobilyalara ve diğer ev aletlerine zarar verdi” diyor. Prabhag 26 numara Jitendra yani Bunty Kükde.
Mülke zarar vermenin yanı sıra, sağlıksız durum birçok bölge sakini için sağlık riskleri de oluşturacaktır. Yerel halka göre, su kaynaklı hastalıkların yanı sıra bölge sakinleri dang humması, sıtma vb. vektör kaynaklı hastalıklardan da muzdarip.
Kukde liderliğindeki yerel sakinler, NMC’nin halk sağlığı mühendisliği departmanına başvurdu. Bölgeyi ziyaret ettikten sonra departman, tüm kanalizasyon sisteminin değiştirilmesini içeren bir çözüm buldu. Ancak boru hattının NMC tarafından ayrılan kısmının bu amaçla inşa edilmesi gerekecektir.
“Yaklaşık 20 yerel sakinin, açık alana kanalizasyon sistemi inşa etmesi için NMC’ye direndiği bildirildi” dedi. civciv.
Çalışma karşıtı grubun, araçları park ederek ve diğer nesneleri oraya boşaltarak açık alanın bir kısmını işgal ettiği iddia edildi. NMC’nin PGO departmanından bir yetkili, “Bu, kanalizasyon sisteminin inşası için engeller yaratıyor” diyor.
PHE yetkilileri, bakanlığın yeni hattın döşenmesinde kararlı olduğunu ve işin birkaç gün içinde tamamlanacağını söyledi.