Nagpur’da Müzayedeye Çıkarılacak 600’den Fazla Öğrencisi Olan NPA, Chanda Okulu Etiketli Kredi | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod


NAGPUR: Chandrapur bölgesindeki bir okul, Covid-19 salgını sırasında eyalet hükümetinden bekleyen borçların ve ücretlerin tahsil edilememesinin onu mali çöküşün eşiğine getirdiğini ve 600’den fazla öğrencinin akademik geleceğini tehlikeye attığını iddia etti. İki banka kamuya duyuru yaptı Akademisyenler Akademi arıyor Bekleyen aidatlar Rs2 crore’un üzerine çıktığı için Korpana tehsil’deki mülk.
Kreş 2005 yılında başladı Standart XII okul şimdi bağış arıyor ve hatta enstitüyü devralacak yeni yönetim arıyor.
Dilip Zadekurucu başkanı Temel Bul Okulu yöneten kişi şunları söyledi: “Pandemi vurduğundan beri veliler artık harç ödemiyor. Okulumuz ağırlıklı olarak Chandrapur’da ve komşu Gadchiroli bölgesinde yaşayan kabile öğrencilerine hitap etmektedir. Bunun dışında, hükümetteki mevcut aidatlarımız 2 Rs crore’den fazla. Tahsilat durdurulduktan sonra banka kredisi EMI’yi bir süre rezervlerimden ödedim ama bu da göze çarpıyordu.
EMI ödemeleri durduğunda, krediyi veren her iki banka da krediyi takipteki varlık (NPA) olarak sınıflandırdı.
Zade, “Okulun ve yurdun yenilenmesi için kredi alındı” dedi.
Okula kayıtlı 654 öğrenci var ve makbuzlar üç modda geliyor. İlk kategori, ebeveynleri/velileri doğrudan okula ödeme yapan genel öğrencilerdir. İkinci kategori, öğrencilerin ücretsiz olarak eğitim gördüğü ve devlet eğitim departmanının ücreti daha sonra geri ödediği RTE kotasıdır. Üçüncü kategori ise, ücretsiz eğitim gören, eğitim ve konaklama/yuvası daha sonra devlet kabile dairesi tarafından okula geri ödenen pansiyon kabile öğrencileridir.
Gündüz bakım okulu ücretleri 8.000 Rs ile 15.000 Rs arasında değişirken, bir yurt (konaklama ve pansiyon) için bu ücret 50.000 Rs civarındadır.
Zade, “Genel kategori öğrencilerinin ücreti gelmeyi tamamen durdurdu ve onu geri almanın bir yolu yoktu. RTE ücretleri oldukça uzun bir süredir beklemede ve toplam yaklaşık 12 bin Rs.
Zade’e göre, 300’den fazla öğrencinin akademik ve yurt ücretlerinin geri ödenmesindeki birikmiş iş yükü şimdi Rs2 crore sınırını aştı.
Kabile kalkınma departmanı, son iki akademik yıl için toplam aidatın %25’ini ve %30’unu serbest bıraktı. Zade, “Politika düzeyinde bir sorun nedeniyle kalan ödemeyi bekliyoruz” dedi.
Arama Vakfı, birkaç gün önce The Economic Times’a okulu kurtaracak potansiyel “finansörler” arayan bir ilan verdi. Zade, “Buradaki kabile öğrencileri için endişeleniyoruz çünkü onların eğitimi kaçırmalarını istemiyoruz” dedi.
Okulun fiziki mülkünün hala yönetim vakfında olduğunu ve okulun şimdilik normal şekilde çalıştığını doğruladı. Zade, “Bir çözüm bulunacağından umutluyum” dedi.