Muhalefet, yazışmalı seçimin vatandaşları iki kategoriye ayırdığını, manipülasyon riskinin bulunduğunu söylüyor

HakikaT

Global Mod
Global Mod
SPD genel başkanı Tomio Okamura'ya göre koalisyonun temel argümanlarından biri, dünyadaki diğer ülkelerde yazışmalı seçim ihtimalinin bulunması. ABD'de böyle bir köleliğin olduğunu söyleyen Okamura, kendisine göre yazışmalı seçimlerde sahtekarlık ihtimalinin yüksek olduğunu ekledi.


Ona göre postayla seçim olasılığı, örneğin 2021'deki Amerikan başkanlık seçimlerinden sonra Donald Trump destekçilerinin Kongre Binası'na hücum etmesi gibi, seçim sonuçlarına kapıyı kapatıyor.


Okamura hükümete, seçimi esnetme ve fazladan oy almak için yazma yönündeki dizginsiz arzunuzu kontrol edin, dedi. Ona göre buna karşılık gelen seçim toplumu manipüle etmek ve radikalleştirmek olmalıdır.


ANO Milletvekili Marek Novk oyları manipüle ettiğime dikkat çekti. Çek seçimlerinde Çek Cumhuriyeti'nde yaşamayan ve vergisini yurt dışında ödeyen insanların bile oy kullanması o kadar kötü ki. söyle bana vc nedir? Şeffaf seçim mi, yoksa cumhuriyetin nerede olduğunu bile bilmeyen bir seçimin rahatlığı mı? Yazışma seçiminin vatandaş kategorisine giren vatandaşlardan oluştuğunu sözlerine ekledi.


Partiden meslektaşı Martin Kolovratnk da bu görüşteydi. Bana oy verecek ve vermeyecek bir grup olacağını savundu.


Yurt dışından muhabir seçimler, yerel temsilciliklerde seçmen listesine kaydolacak vatandaşlar tarafından yapılabilecek. Cumhurbaşkanlığı, parlamento ve Avrupa seçimleri de teklif ediliyor. Yurt dışında da ilk kez beşinci yılda Temsilciler Meclisi seçimleri sırasında mektupla oy kullanabildiler.


SPD hareketinin seçim değişikliğini gizlemeye yönelik muhalefeti, özellikle EVET hareketinin faaliyetinin 2026 yılına ertelenmesi ve olası çifte oy riski nedeniyle Avrupa Parlamentosu seçimlerinin hariç tutulması.


Son parlamento seçimlerinde hareket yurttaşlar arasında iktidar partisi kadar destek göremedi. Muhalefetin eleştirisi, yazışmalı seçimin yasa dışı olduğu ve eşitlik, özgürlük ve oylama gizliliği gibi anayasal ilkelere uyumu garanti etmediği yönündeki tekrarlanan iddialardan kaynaklanıyor.


Başbakan muhalefete, dramatize ediyorsunuz dediGüvenlik Komitesi'ndeki meslektaşları, akış girişiminin ertesi günü bu dava hakkında hiçbir şekilde bilgilendirilmedi, Maliye Bakanı Alena Schillerov hükümetini eleştirdi ve son seçim döneminde hükümetin ANO hareketinin Vrbtice davasıyla nasıl ilgilendiğini hatırladı. Rusya Büyükelçiliği'nde en az 28, daha sonra 80 kadın çalışanın işten çıkarıldığını söyledi.


Başbakan Petr Fiala, “Dramatize ediyorsunuz, dramatize etmeyin” yanıtını verdi. Vatandaşlarımıza güvenlik servislerimizin aktif olduğu, tüm kesimlerin aktif olduğu konusunda güvence vermek isterim. Tutuklama sırasında bir başbakan, günün tehdit değil tehlike verdiğini belirtmek isterim.


Dışişleri Bakanı Jan Lipavsk sıcak yayına, “Hayal edemeyeceğimiz şeyler oluyor” dedi. Rusya'dan gelen bir dizi tehdidin sadece sanal değil, aynı zamanda fiziksel bir biçimi olduğunu da sözlerine ekledi. Böyle bir saldırganlığa tolerans göstermeyeceğimizin sinyalini vermemiz gerektiğini söyledi.


İçişleri Bakanı Vt Rakuan, hokey dünya şampiyonası ve sonrasında güvenlik görevlileri dışında maaşlarının devam edeceğini ekledi.


Devriyeler daha iyi silahlarla donatılıyor, şehirlerimizin merkezlerine gönderildiklerinde daha çok kontrol kamyonu kullanılıyor. Pek çok sorun var ve bunlar bitmeyecek çünkü futbolun Euro'su ile bağlantılı olarak birçok taraftar için transfer ülkesi olacağını söyledi.


Prag'da otobüs trafiğinin yoğun olduğundan şüphelenen yabancının tek başına hareket ettiğini ve Çek Cumhuriyeti'nde suç ortağı bulunmadığını sözlerine ekledi.


ANO hareketinin başkanına göre hükümetin belirli bilgileri yayınlaması gerekiyor. Neden somutlaştırmıyoruz? Bu sadece Çek TV'si için. Terör akışıyla insanları korkuttunuz. Terörist kimdi? Babi'ye hep sorardı.


Hükümeti, Amerika'nın geri kalanından esk'ine nasıl ulaştığını ve silahı nereden aldığını belirtmediği için eleştirdi. Denk'e göre N'nin 3.000 dolar alması gerekiyordu. O ucuz bir teröristti, ekl.


Babi: Petrole değil ponoks'a siz karar verinANO başkan yardımcısı Karel Havlek, “Bunu kabul etmeyeceğiz” diye sordu. Ona göre hükümet bir anti-kampanya yaptı. Rusya sizin için ve şimdi muhalefetin ardından onlara katılmak istiyor. Rusya'yı saldırgan olarak kınayan ve Ukrayna'yı destekleyen bizdik, dedi. Böylece hükümet, Havelko'ya göre gelişmekte olan Rusya'ya enerji bağımlılığını artırdı.


Hiçbir şey olmuyor, yeni bir enerji tedarikçisi arıyoruz. Rusya'ya enerji bağımlılığını destekleyen ve buna hoşgörü gösteren önceki hükümetler bu bağımlılığın sorumlusudur. Lipavsk, bazen ANO'nun dış politikada şizofreniyi tetiklediği hissine kapılıyorum, diye yanıt verdi.


Babi, muhtemelen hiç rafineri görmediği ve gaz veya petrolün ne olduğunu bilmediği için Lipavskho'yu yendi. Neye karar veriyorsun? Ne tür koili veya ponoks aldığınız hakkında. Onun hakkında daha fazla bilgi. Esk Cumhuriyeti'nin ne tür petrol alacağına burada değil Varav'da karar verilir, ekl.