Mohammed Siraj, başarısını yalpalama dikişine borçlu | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Muhammed Siraj artık Test kriketinde Hindistan Takımının çarkında hayati bir dişli haline geldi ve hızlı atıcı, oyunun daha uzun formatına olan sevgisini de itiraf etti.
Speedster, Bangladeş’in en iyi uçuş Chattogram’ındaki ilk Testin ikinci gününde 3/14 rakamlarını sarstı. Sol kollu çark Kuldeep Yadav (4/33), Bangladeş’i güdüklerde 133’te 8’de şaşırtıcı bir şekilde terk eden eğimli oyuncuydu.
Hindistan ilk vuruşlarında 404 sayı atmıştı.
28 yaşındaki Siraj ayrıca başarısını, dört yıl önce keşfettiği ve gelen bir dışa vuruşla mücadele ederken vurucuların başını belaya sokan sallanan bir dikişle bowling oynamaya borçlu.
“2018’de toplarım gelmeyi bıraktı, daha fazla vurucuya bowling oynamaya başladım. Topların neden gelmediği konusunda kafam karıştı ve o zaman yalpalamayı keşfettim çünkü bir vurucunun gelen bir dışa savurmanın üstesinden gelmesi zordu.
“Wobble dikişi bir tür kesicidir ve bunda başarılı oldum” dedi.
Siraj, başarısını tutarlı bir çizgi ve uzunlukta bowling oynamaya bağladı.
İkinci günün ardından düzenlediği basın toplantısında “Kırmızı top benim favorim. Kırmızı topta daha tutarlıyım çünkü her şey çizgiye ve uzunluğa odaklanmakla ilgili. Kredi tüm bowling oyuncularına gidiyor” dedi.
“Benim yaklaşımım tutarlı bir şekilde tek bir noktada bowling oynamaktı çünkü o kadar küçük bir kapı ki, daha fazla denerseniz kaçak koşular oluyor. Tek planım bir noktayı vurmak ve başarılı olmaktı.”
Hızlı bir bowling oyuncusunun beş günlük krikette başarı elde etmesi için güdükten güdüğe atması gerektiğini söyledi.
“Bence güdük hattını ne kadar çok atarsanız o kadar iyi çünkü bazen oradan alçalır ve döner. Hızlı bir bowling oyuncusu için güdük hattını atmak daha iyidir, çünkü o zaman LBW şansınız olabilir,” dedi.
Hintli alt sıra, Ravichandran Ashwin (58), Kuldeep (40) ve Umesh Yadav (15 değil) ile Hindistan’ı ilk vuruşta 400 koşu işaretini geçmek için etkileyici gösteriler sergileyerek takdire şayan bir şekilde sallandı.
Siraj, “Düşük dereceli koşular takım için her zaman iyidir, bu nedenle herkes antrenman seanslarına ilgi gösterir. Onlar (düşük vuruş yapanlar) iyi yapmak isterler,” dedi.
(PTI girişleri ile)