McDavid uyandı. Hafta sonu patlama tahmini: Olacağı belliydi

QasiM

Global Mod
Global Mod
NHL’de dokuz yıldır sezona en kötü başlangıcını yaptı. Novkov sezonunda bile iyi iş çıkardı. Hokey yıldızı Connor McDavid ilk on beş düelloda yalnızca on beş puan topladı.


Absürt? Başka bir isme sahip bir takım, takımın formasını duvarlarda süslediğinde, onaylayarak başınızı sallayabilirsiniz. Noktadan noktaya, tamam!


Geçen yıl yedekte 153 puan toplayan Kanadalı süperstar için durum böyle değil.


Oilers bu sonbahar tamamen karanlığa bürünmüyor. Edmonton’da teknik direktörü değiştirdiler, kaleci Jack Campbell’ı maaş sınırından yılda beş milyon dolar alan ve lig sıralamasında en alt sıralara düşen AHL’ye indirdiler.


Sosyal medyanın ardından, son birkaç haftadır bıkkın pivot Leon Draisaitl’in videoları, iğneleyici sorulara verilen uyuşuk yanıtlar ve takım Carolina’ya yenildiğinde McDavid’in yedek kulübesinde donması tehlikesi ortaya çıktı. Geçen hafta 1:5’lik bir maçta.


McDavid’in katilinin hiçbir kanaması yoktu: tiksinmişti, hakarete uğramıştı ve öfkeliydi.Hayal kırıklığına uğramış Connor McDavid, Quinn Hughes ile tartışır.Preston’ın sunucusu The Athletic, vücudunun üst kısmındaki sakatlığın kendisini ne kadar etkilediğini tahmin etti ve bu da onu bir süreliğine sahalardan uzak tuttu. Gol atmasını kısıtlayan bir şey olsun ya da olmasın, geri kalan yeteneği yüzde 13,2’ye düştü, ikincisi çürüklerde ortalama seviye değil.


Bu arada McDavid, geçen sezon David Pasterka’yı (61 gol) yaptığı hatayla Maurice Richard Trophy’den çalan elit forvet oyuncusunu hatırlamıyor ancak hafta sonu yaşanan patlama herkesin dikkatini çekti.


Kendine olan güveniyle mi? Bunun olacağı çok açıktı. Bu arada Kris Knoblauch kendini övdü.


McDavid, Oilers’ın Washington Capitals karşısında aldığı 5-0’lık galibiyette üç asist kaydetti. Pazartesi gecesi Anaheim Ducks ve Luke Dostl Brno’da 8:2 kazandı. McDavid diğer asistlere ekledi.


48 saatte iki geçişte dokuz dosya. Aynı şair toplamda sadece bir puan aldı.
Connor McDavid (solda) ve Leon Draisaitl, Edmonton’un Seattle’a karşı kazandığı galibiyeti paylaştı.İstatistikler McDavid’in dokuz maçta beş puanla oynadığını ve bunun onu aktif oyuncular arasında Yevgeny Malkin’in önünde birinci sıraya taşıdığını gösterdi.


Bir hafta önce McDavid verimlilik tablosunda yüzün ortasında saklanıyordu, 7 + 18 dengesi açısından sıkıntı yaşadığını düşünüyorum.


Bu beni hiç şaşırtmadı. Son yıllarda kimsenin ona karşı çıkmadığını anlat bana. Tamamen farklı bir ligde oynuyor, dünyanın en iyisi. Prost bunu sezon başında içmişti ve takım arkadaşı Zach Hyman’a elini salladı.


Elit ligdeki galibiyet serisi sayesinde iki kurtarışta beş puan (2 + 3), Ryan Nugent-Hopkins’in üç kurtarışından sonuncusu üç (2 + 2) topladı.


Ne değişti? Kendine güvenin büyük bir rolü var ama ben farklı hissetmiyorum. Bir süre sonra diskleri kaleye göndermeye başladık, diye yanıtladı McDavid Sue’ya. Mustvo elbette lpe oynuyor. Bir iki oyunu açamaz, her şeye ihtiyacın var.


Ve böylece, eğer hokey oyuncularından herhangi biri bu sefer değerli bireysel kupalardan birini kazanmak için gidebileceğini düşünüyorsa, eski kolejde bir hafta sonu zor bir yoldu.