Kongre, çiftçi ofisleri için ürün sigortası yardım masaları kurdu | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Nagpur: Kongre Üyesi Rahul Gandhi liderliğindeki Bharat Jodo Yatra için Vidarbha’nın çiftçi topluluğundan ezici bir destek aldıktan sonra, Maharashtra Pradesh Kongre Komitesi (MPCC), eyalet genelinde ilçe ve şehirlerdeki ofislerinde yardım masaları kurmaya karar verdi. mahsul sigortası planlarını almalarına yardımcı olun.
Shegaon’da medyaya konuşan MPCC Başkanı Nana Patole, çiftçilerin mahsul sigortası primlerini ödemelerine rağmen henüz devlet yardımı veya sigorta şirketlerinden tazminat almadıklarını söyledi.
“Binlerce çiftçi mitingde Gandi ile bir araya geldi ve dertlerini paylaştı. Aralıksız yağmurlar ve seller nedeniyle büyük kayıplara uğradılar ve tüm harif mahsulü zarar gördü. Yine krize girdiler ama sigorta şirketleri onları meşgul etmiyor. Acılarını ve acılarını dinledikten sonra bu mağdur çiftçilere yardım etmeye karar verdik” dedi Patole.
Kongre katipleri, eyaletin tüm bölgelerinden çiftçilerin isimlerini ve cep telefon numaralarını parti bürolarına kaydetti. Belgelerin tamamı daha sonra sigorta şirketlerine ve hükümete sunulacaktır. İşçiler ayrıca çiftçilerin sigorta paralarını almalarını sağlamak için yetkililerle iletişime geçecekti.
Patole, sigorta şirketlerini hükümetin (BJP-Shiv Sena (Balasaheb) nimetleriyle) büyük karlar elde etmekle suçladı, Patole, yoksul çiftçilere yardım etmek yerine onları sömürdüklerini söyledi. Şirketler çiftçilere gereken tazminatı ödemezse, Maharashtra’da çalışmalarına izin verilmiyor” dedi.