Klopp, Priske'yi övdü: En iyi antrenör. Sparta için üzülürsem? Elbette

QasiM

Global Mod
Global Mod
Gazetecilerden biri ona Çekçe bir soru sorduğunda ve kulaklıklarında İngilizce çeviri yerine orijinal ifadeler duyulduğunda güldü: “Muhtemelen Çekçemi biraz geliştirmeliyim!”

Kendi takımı için sadece övgü dolu sözleri vardı: “Kaybetmemizi ya da evimizde yükselme konusunda endişelenmemizi beklemiyordum. Ama gerçekten iyi bir oyun sergiledik. Oyuncular işi doğru yöne götürdüler, çok güzel goller attılar, ilk çeyrekte dört gol, ki bu biraz garipti, böyle bir farkla öndeyken nasıl oynayacağınızı gerçekten bilmiyorsunuz. Pazar günü United'a karşı biraz farklı bir hikaye olacak.”

Ya Sparta? Onun için üzülmedin mi?
Tabii ki. Ben de antrenörüm, nasıl bir şey olduğunu biliyorum, daha önce ben de daha küçük bir kulüpteydim. Brian'la kavga ettikten sonra bunun hakkında konuştum. Biz onlardan biraz farklı bir seviyede oynuyoruz, dolayısıyla farklı kalitede takımlar karşılaştığında bu oluyor. Bu seviyeye alışık değiller, maç öncesi bile fark beklenebilir. Favoriyi şaşırtmak için sana biraz yardım etmesi gerekiyor. Ve onlara yardım etmek istemedik. Ama muhteşem bir taraftarları var, ne olursa olsun takımın arkasında olduklarını gösterdiler. Umarım bu geziden en azından biraz keyif almışsınızdır. Sparta artık şampiyonluk mücadelesine odaklanabilir ve eğer doğru şekilde yaklaşırlarsa belki bu deneyim onlara yardımcı olabilir.

Spartalı taraftarlar maç boyunca Liverpool'da iyi vakit geçiriyor.

Sparta Çek liginin lideri ve Şampiyonlar Ligi'nde oynama hırsı var. Onu orada hayal edebiliyor musun?
Çek ligini ve seviyesini bilmediğim için bu konuda pek konuşamıyorum. Bu her zaman karşılaştığınız rakiplerle ilgilidir. Slavia ve Pilsen'in güçlü takımlar olduğunu biliyorum, küçükken Baník Ostrava'ya karşı oynamıştım… Ama genel olarak bir değerlendirme yapamam. Söyleyebileceğim tek şey Brian'ın üst düzey bir yönetici olduğu. Daha önce kupalarda tanışmıştık, takımının nasıl oynamasını istediği konusunda net bir vizyonu olduğunu biliyorum.

Aslında barışçıl geçen bir maçta protesto ettiğiniz için sarı kart gördünüz. Seni bu kadar kızdıran ne oldu?
Stoperimiz Quansah sarı kart gördü ama buna itiraz etmedim; birkaç dakika önce onun yerini almak istememiz ve durdurulan maçta hakemin bunu yapmamıza izin vermemesi beni rahatsız etti. Sarı hak edilmişti ama o faulde sakatlanmış olabileceği için bu beni utandırdı. Tüm zaman boyunca sakindim ama şu anda biraz kontrolden çıkmıştım.