Kilit bir adamı mı kaybediyorsun? Voženílek iki maç cezaya karşı kendini savunuyor, protesto ediyor

QasiM

Global Mod
Global Mod
“Amacım, diskin sahibi olduğu için adamın atak yapmasına izin vermekti. Beni biliyordu ve bir temas olmasını beklemek zorundaydı. Disk her zaman sopasının üzerindeydi. Benim için açıklanamaz bir şekilde dövüşe hazırlanmadı, yeterince güçlenmedi ve ağırlık merkezini indirmedi. Kendini savunmasız bir duruma soktu” diye savunuyor Voženílek.

Serinin Çarşamba günkü ikinci maçının 13. dakikasında Chlapík'i arkadan bitirdi ve tribünlerden ilk önemli düdüğü çaldı, ancak hakemler onu da elemedi. Spartalı forvet sarsılmış görünüyordu ancak bir süre sonra buzdan kalkıp oyuna devam etti.

Třinec saldırganı Daniel Voženílek'in cezalı müdahalesine bir göz atın:

Komisyon, başkan Viktor Ujčík'in kararında kendi kararını “kale direğine olan tehlikeli mesafe, son aşamada müdahalenin yoğunluğu, faul yapan oyuncunun düşük hızı ve faul yapılan oyuncunun daha önce olduğu gerçeğini” dikkate alarak savundu. Paka sahipti ve müdahaleden dolayı yaralanmamıştı.”

Voženílek, “Müdahalenin, bir sonraki oyuncu değişikliğinde buzda yine iyi olan Filip Chlapík'in sakatlanmasına yol açmamasına sevindim” dedi. Ancak cezayla özdeşleşemez.

“Hiçbir durumda rakibimi korkuluklara doğru göndermek niyetiyle kavgaya girmedim” diye belirtiyor. “Temastan hemen önce rakip diski korumak için beklenmedik bir şekilde bana sırtını döndü. O anda, minimum yoğunlukta bile olsa herhangi bir temas, rakibin düşmesi anlamına gelecektir. Korkuluğun bir metre önünde beklenmedik bir manevra yaparak kendini bu savunmasız duruma düşürdü. Bu durumun onun çöküşünden başka bir sonucu olamazdı.”

“Disiplin komisyonunun itiraz edilen kararı protesto ederek iptal etmesini ve yargılamanın durdurulmasına tek başına karar vermesini öneriyorum. Alternatif olarak daha hafif bir ceza versin, çünkü bana göre verilen ceza orantısız derecede ağır…”

Yasak, dört kez üst üste şampiyon olan takımın evinde oynayacağı ve 0-2'lik farkı kapatmaya çalışacağı üçüncü ve dördüncü yarı final maçlarında geçerli olacak.

Komisyonun video dosyalarını da gönderen Voženílek, “Önceki maçlarda ilk 11'e aday gösterildiğim gerçeği göz önüne alındığında, ceza pratik olarak kulübün sezondaki en önemli iki maçına uygulanıyor, derhal bir karar verilmesini istiyorum” diye ekliyor incelemediği diğer müdahalelerle. Kendi cezasının ciddiyetini onlara göstermek istiyor.

❌
Forvet Daniel Voženílek'e disiplin kurulu tarafından 2 maç ceza verildi, kulüp karara itiraz edecek. https://t.co/qZxTrPyxmZ

5 Nisan 2024, 11:46. Gönderi Arşivlendi: 5 Nisan 2024, 10:19.

Uzun boylu hücum oyuncusu geçen sezon çeyrek finalde Prag'ı zaten sıkıntıya sokmuştu. İlk dizilişin istikrarlı bir üyesi olan Steelers'ın kilit oyuncularından biri. Rakibin oyununu çok rahatsız etmekle kalmıyor, aynı zamanda düzenli gol atıyor.

Play-off'larda sadece iki gol atmasına ve bir asist yapmasına rağmen, ikinci maçta Sparta'yı ateşe verdi ve ne konuda üstün olduğunu kanıtladı. Normal sezonda 51 maçta 49 sayı (21+28) kaydetti.