Kadın siber dolandırıcılar tarafından 11 lakh dolandırıldı | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod


Chandrapur: İtalya’da çalışan bir pilot kılığına giren bir sahtekar, Bhadrawati’den bir kadını çevrimiçi dolandırıcılık yoluyla 11.50 Rs lakh’tan aldattı. Dolandırıcı, pahalı bir hediye gönderdiğini ve kadını havaalanındaki gümrük vergilerini ödemek için 11.50 lakh Rs ödemesi için kandırdığını iddia etti.
25 yaşındaki kurban, sahtekarla Ekim 2022’de Instagram üzerinden iletişime geçti. İtalya’da çalışan bir pilot olan Reshan kılığına giren zanlı, kadınla arkadaş oldu. Ayrıca kadınla evlenme sözü verdi.
Daha sonra, sahtekarın gümrük memuru kılığına giren bir suç ortağı, Kasım 2022’de kadını aradı. İtalya’dan pahalı iPhone’lar, kol saatleri, altın takılar, kozmetikler, el çantası ve 1,05 lakh USD nakit para içeren bir paketin gönderildiğini iddia etti. o. Paketin birlikte 86.88 Rs değerinde olduğunu ve serbest bırakılması için gümrükleme ücreti olarak 37.000 Rs yatırması gerektiğini iddia etti.
Kadın parayı hemen hesaba yatırdı. Ancak diğer gümrük memurları olduklarını iddia eden sahtekarlar, kadını kendisine ve erkek arkadaşına yönelik ihlalleri bildirdiği için taciz etmeye ve tehdit etmeye devam etti. Kadından farklı hesaplara para göndermesini istediler. Zamanla, kurbanı hesaplarına 11.35 lakh Rs yatırmaya zorladılar.
Aldatıldığını biraz geç fark eden kadın, Bhadrawati Polisine şikayette bulundu ve çevrimiçi dolandırıcılara karşı suç kaydedildi.