HS Prannoy, BWF Dünya Turu Finallerinde üst üste ikinci maçını kaybetti | Badminton haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Ace Indian raketle HS şekerlemekampanyası BWF Dünya Turu Yarı finalden çıkmak için A Grubu’ndaki ikinci maçını kaybettiği için final bitti.
Prannoy Çin’e yenildi Lu Guang Zu Perşembe günü Bangkok’ta üç maçlık bir arbedede.
Açılış maçını Japon Kodai Naraoka’ya kaybeden Prannoy, 84 dakikalık zorlu maçta 21-23, 21-17, 19-21 yenilmeden önce çok mücadele etti.
Dünyanın 12 numarası Hintli daha sonra Cuma günü A Grubundaki son maçında dünya bir numarası ve Olimpiyat şampiyonu Viktor Axelsen ile karşılaşacak.
Axelsen, tek taraflı bir maçta Naraoka’yı 21-5 ve 21-15 yenerek grubun lideri oldu. Danimarkalı sürücü ayrıca Çarşamba günü Lu’yu iki maçta yenmişti.
Gruptaki en iyi iki oyuncu eleme aşamalarına ulaşırken, yarı finalde Axelsen’e ya Naraoka ya da Lu katılır.
Oyun, her iki oyuncunun da darbeler atmasıyla eşit bir şekilde başladı, ancak Prannoy’un yaptığı birkaç hata, Lu’nun 6-4’lük küçük bir üstünlük kurmasına izin verdi.
İkili hücum ediyor gibi görünüyordu, ancak yarı yolda iki sayılık ince bir farkla oyuna girerken daha iyi kontrol gösteren Çinlilerdi.
Yeniden başlatmanın ardından, Prannoy rallilere hakim olmaya çalıştı ve oyunu 14-14’te eşitledi ve ardından 18-16’da keyifli bir vuruşla iki sayılık bir üstünlük sağladı.
Lu, fileyi 18-19’a kesmek için bir tanesini taradı, ardından 19-19’da Kızılderili genişlerken geri pençe attı.
Lu bir oyun puanı aldı, ancak Prannoy bir tane daha almadan onu kurtardı. Kızılderili, hızlı bir ters vuruş refleksiyle ikinci bir oyun puanı kurtardı, ancak bir tane daha gönderdi.
Çinliler bu sefer arka hatta kesin bir dönüşle mühürlediler.
İkinci oyunda Prannoy rakibini 6-6 geride bıraktığı için ikisi arasında çok az fark vardı, ancak Lu, Kızılderili tekrar uzun sürdükten sonra ilk yarıda bir nokta yumruk atmayı başardı.
Momentum moladan sonra değişti, Prannoy rakibinin forehandine düz bir şut attı ve ardından Lu’yu 14-12’ye çıkmak için kısa bir kaldırma için cezalandırdı. Bir başka isabetli şut ve rakibinin ters vuruşuna keskin bir dönüş, Kızılderiliyi 18-13’e getirdi.
Prannoy, zayıf bir dönüşün ardından dört oyun puanı aldı ve başka bir net düellodan sonra oyuna geri döndü.
Hintli, karar vericideki rallilerdeki hızı belirledi ve şanslı bir beraberlikle 6-3 öne geçti. Ancak, Prannoy birkaç atış için koştuğunda ve Lu’nun 7-6’da durumu tersine çevirmesine izin verdiğinde hatalar oyununa yeniden sızdı.
Çinli oyuncu daha sonra hızını ve hızlı reflekslerini kullanarak son oyun ortası aralığına üç sayılık bir farkla girdi.
Lu, Prannoy’un 16-16’ya geri dönmek için mini bir toparlanma yazdığı 15-12’ye kadar liderliği elinde tuttu. Oyun son esnemesine girerken, her iki toplayıcı da 19-19’a giderken yumruk pompaları ve kükreme ile her noktayı kutladı.
Dayanılmaz bir ralliden sonra, Prannoy rakibine maç noktasını vermesi için uzun bir süre gönderdi ve Lu, Kızılderili genişledikçe onu mühürledi.
(PTI girişi ile)