Hindistan, kriketin manevi evi, WIPL kadın oyunu için bir sonraki sınır: Ellyse Perry | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MUMBAI: Hindistan’ı “dünya kriketinin manevi evi” olarak tanımlıyor, yıldız Avustralya her şeyi bilen Ellyse Perry hissediyor WIPLönümüzdeki yıl Mart ayında yapılması planlanan kadın oyunu için bir sonraki sınır olacak.
Kadınlar IPL’sinin (WIPL) geçici olarak Mart 2023’te yapılması planlanıyor ve BCCI yakın zamanda 2023-2027 dönemi için turnuvanın medya haklarını vermek üzere ihaleyi başlatmıştı.
Perry, Cumartesi günü burada dördüncü bayanlar T20 International’da Hindistan’a karşı yedi yönlü galibiyetinde Avustralya adına oynadıktan sonra, “(Bayanlar) IPL harika olacak. Çok büyük (coşkulu). Kadın oyunu için bir sonraki sınır.”
“WBBL’nin Avustralya’da kadın kriket için, İngiltere’de Yüzler için neler yaptığını gördük ve bir sonraki adım, kriketin ruhani evi olan kadınlar için IPL.”
Hindistan’daki kriket çılgınlığından bahseden 32 yaşındaki Avustralyalı şunları söyledi: “Kalabalığın Hindistan vuruş sıralarında yaptıkları gibi cep telefonlarını çıkarıp el fenerlerini yaktığını ve bir takımı desteklediğini hiç görmedim. Bana göre.” bu harika.”
2007’de Avustralya’da çıkış yaptığından beri 10 Test, 128 ODI ve 130 T20I’de oynayan Perry, oyun geliştikçe ve büyüdükçe oyuncuların da uyum sağlamak zorunda kalacağını söyledi.
Avustralya futbol takımının da bir üyesi olan Perry, bu T20I Hindistan turunda bir yıldan fazla bir süre sonra milli takımdan geri dönüş yaptı. Bu yılın başlarında Home Ashes Series ve Birmingham Commonwealth Games için uygun değildi.
T20I geleceği sorulduğunda, “Bu konuşmalara dahil olsaydım, bir sporcu olarak kendimden hayal kırıklığına uğrardım. Spor benim için her zaman çok eğlenceli olmuştur ve bu takımın bir parçası olmak çok büyük bir ayrıcalıktı ve benim için büyük bir ayrıcalıktı.” aynı süre boyunca oynayın.
“Son birkaç maçta oynadığım gibi oynayabilmek güzeldi ama bu takıma dahil olmak daha da güzeldi. Buradaydım. Hiçbir şey çok fazla değişmedi. Farklı takımlar için farklı roller.” Dediğim gibi, sadece oyunla gelişmem gerekiyordu.