Her zaman Hindistan için Test Cricket oynamayı hayal etmişimdir: Suryakumar Yadav | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MUMBAI: Hindistan için beyaz topla başarıyı tatmış olan – o, dünya kriketinde 1 numaralı T20I topa vuran oyuncu ve şimdi Hindistan’ın T20Is vuruşunun güç merkezi – Suryakumar Yadav artık Test kriketine aç.
Mumbai’deki ilk maçına hazırlanıyor. Ranji Ödülü Neredeyse 3 yıldır – ev sahibi takımında en son Şubat 2020’de Wankhede Stadyumu’nda Madhya Pradesh’e karşı covid’den hemen önce oynadı – 32 yaşındaki oyuncu şimdi Hindistan test takımında bir yer aradığını gizlemedi.
“Evet, tabii ki Tests for India’yı da hep hayal etmişimdir. Önünüzde kriket oynamaya başladığınızda kırmızı topla başlıyorsunuz. Yavaş yavaş beyaz top takımına giriyorsunuz. Bence en iyisi bu. Mumbai’nin Haydarabad’a karşı oynayacağı ikinci tur maçı öncesinde sevgiyle tanınan ‘Sky’, “Oyunun formatı ve oynamaktan gerçekten zevk alıyorum” dedi. MCAçalıştırıldı BKC Salıdan itibaren.
Kırmızı top kriketinin de Surya’nın kalbine yakın olduğu açık. “Yaş grubu kriket ve Ranji Trophy oynamaya başladığımda, sadece kırmızı top kriket oynadım. Kariyerimin başlarında, kırmızı top kriket aracılığıyla yavaş yavaş hak ettiğim takdiri kazanıyordum. Beyaz topum (istismarlar) daha sonra geldi. Red-ball top formatı kalbime yakın. Oynamaktan gerçekten zevk alıyorum” dedi.
Eski Hindistan teknik direktörü Ravi Shastri geçenlerde, bir şans verilirse Yadav’a Testlerde bir şans vereceğini söylemişti. Surya’nın kendisi Test Kriketinde başarılı olabileceğine inanıyor mu? “Elbette bu formatta koşularım da var. Bu formatta vurmaktan da keyif aldım. Bunu söylemesi çok hoştu. Benim bir all-format oyuncusu olduğumu söylediğini hatırlıyorum. Bu yüzden bir şeyler duymak gerçekten tanrı gibi hissettiriyor.” Yadav, “Onun itibarında birinden böyle. Bakalım gelecekte benim için neler var,” dedi.
Hindistan baş antrenörü Rahul Dravid ile test rüyası hakkında konuştu mu? “Yeni Zelanda’ya karşı (geçen yıl) Test serisinde Kanpur’da ağ attığımda bunu hatırlıyorum. Bana ‘İyi görünüyorsun. Sadece birkaç vuruş kısaltman gerekiyor. Sadece kendin ol’ dedi.” Günün sonunda, bu format aynı zamanda koşuları puanlamakla da ilgilidir. Sadece basit tutun ve yaptığınız şeyin tadını çıkarın.” diye açıklıyor Yadav.
Kendisinden önceki çoğu Hintli oyuncu gibi, Yadav da Mumbai için tekrar oynamaktan çok memnun. “Her zaman söylediğim gibi, evime, ait olduğum yere dönmüş gibi hissediyorum. Herkesle tanışmak harika bir duygu. Pandemiden önceki son First Class maçımı oynadım. Ondan sonra hiç şansım olmadı. Ranji Kupası Mumbai soyunma odasına geri dönmek iyi hissettiriyor. Bu maçı ve belki bir sonrakini de gerçekten dört gözle bekliyorum” dedi. “Takım iyi gidiyor ve ben de katkıda bulunmak isterim. Son maçı kazandık ve bir tane daha kazanırsak pastanın üzerindeki krema olacak” diye ekledi.
Son bir buçuk yıldır sürekli olarak beyaz top kriket oynadıktan sonra patlayıcı topa vuran oyuncunun kırmızı top krikete geçmesi kolay olmayacaktı – Ocak ayı başlarında Lankalılar ziyaret ettiğinde beyaz top kriketine dönecekti – ama Yadav ileri geri format değişimlerinin kendisi için sorun olmaması gerektiğini söyledi.
“Bence her şey zihniyetle ilgili. Bakın, kırmızı top da beyaz top da olsa her formatta niyetim aynı. Koşu yapmak istiyorsanız niyetiniz aynı olmalı. Kendimi bu basılı formatta da test edeceğim. Bu formatta tam anlamıyla eğlenmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.
Basit bir mantranın oyunda başarıya ulaşmasına yardımcı olduğunu düşünüyor. “Her şeyi çok basit tutmaya çalışıyorum. Tüm net ve maç günlerinde takip ettiğim rutinlerime ve süreçlerime çok inanıyorum. Dolayısıyla mesaj herkes için aynı olacak. Ne yaparsanız yapın – sayı koşusu yapın ya da yapmayın, Yadav, hayatınızdaki bu dengeyi korumaya çalışın ve dinlenin, her şey otomatik olarak halledilir, ”diye açıkladı Yadav.
Onu T20’lerde ve şimdi de Ranji Trophy’de ünlü yapan tüm alışılmadık şutları – rampa, kepçe, ters kepçe, altı üst nokta – oynamaya çalışacak mı? Yadav kahkahayı bastı ve “Bu formatta bir takım kısıtlamalar var elbette ama durum gerektiriyorsa neden olmasın?” dedi.
Son yıllarda hayat onun için ne kadar değişti? T20Is’deki her performans onu başka bir sınıfa fırlatır. İnsanlar artık vurmak için sıralarını bekliyorlar. “Bence tam bir değiş tokuş. Yaşananlar harika bir duygu. Son 10-15 yılda yaşanan tüm sıkı çalışmaların meyvelerinin tadını çıkarmaya devam ediyorum.. ailemin getirdiği ve benim birlikte yarattığım tüm fedakarlıkların. O alanda kaldığım için mutluyum” dedi.
Peki neydi o teklifler? “Sahada formda ve hızlı olmak istiyorsanız, birkaç şeyden fedakarlık yapmalısınız. Eskiden sevdiğim birçok yemeği feda ettim” dedi. “Bırakması” gereken şeylerden biri de oyuna olan aşkıyla örtüşen biryaniye olan aşkıydı. “Biryaniyi çok severdim. 7-8 yıl öncesine kadar maç günleri rutinim browni ve dondurma olurdu inanamayacaksınız. Yani bu tamamen değişti. Şimdi sıra salatalara ve her şeyin karışımına geldi. Bu sporda zirvede olmak istiyorsanız (bu tür fedakarlıklar) yapmanız gerekiyor” diye vurguladı.
Ancak yine de biryani’sinden keyif alıyor. “Biryani (benim için) hala odada (beni) bekliyor. Güzel bir günse, karım (Devisa Shetty) kendini ödüllendirmek için bir gece olduğunu söyler. Biryani zamanı. Ama kesinlikle şeker değil” dedi kıkırdayarak.