Hašek adaylığı şöyle açıkladı: Barák takımda yoktu. Coufal ve diğerleri? Euro'ya gidebilirler

QasiM

Global Mod
Global Mod
Vladimr Coufal, Jakub Brabec ve Jan Kuchta'nın toplam 101 milli takım başlangıcı var. Ancak Hake yönetiminde aile yeni ve 2024'ün ilk adaylığı kesin olarak onaylandı.

Ne ters gitti antrenör?
Hayatta her şeyi başaran var mı bilmiyorum. Bu bana oluyor. Ama aynı zamanda aday olan çocuklar da vm.

En büyük ikilemi kiminle yaşadınız?
Karanlıkta birçok yeni oyun var. Adaylığı sadece Norveç ve Ermenistan ile oynayacağımız maçlar için değil, geleceğe yönelik olarak da yaptık. 2000 yılı ve daha genç yaştaki 10 kişiyi alıyoruz, uzun vadeli hedeflerimizin ne olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Ayrıca beş dünya şampiyonasına katılma hakkını da hesaba kattık.

Ana karanlık Belmondo koyunlarıdır. Coufala, Kuchta veya Brabec'i aday göstermediniz. İçin?
Kolay bir karar değildi. Uzun süre aday olacaklarını düşünmüştüm ama toplantıyla birlikte yeniden değerlendirdim. Cuma sabahı kendileriyle konuştum ve durumu anlattım.

Maaş da Euro için mi belirlendi?
Sadece şu an için maaş. Onlarla konuşacağız ve onları görmeye gideceğiz. Hiçbiri karanlığa kapıyı kapatmıyor, bunda ısrar ediyorum.

Yani ceza almak için sürmüyorlar, yoksa bu bir uyarı mı?
İkisi birden. Böyle bir şeyin tekrar olmasını istemiyorum. Ayrıca bir basın toplantısı yapmamızı ve sadece Belmond hakkında bir toplantı yapmamızı da istemiyorum.

Bu gerçekten senin kararın mıydı? Örneğin yürütme komitesi ya da başkan Fousek buna müdahale etti mi?
Evet bu gerçekten bir karar. Konsorsiyumun eğitmen, başkan Petr Fousek ve teknik editör Erich Brabec tarafından desteklenmesinden de çok mutluyum. Biz aynı fikirdeydik.

Oyunun kendisi nasıl tepki verdi?
Hiçbiri yaralanmadı. Anladılar, bu yüzden böyle karar verdik ve pt adaylığına geçmek için çok çalışacaklar.

Adaylık kapsamına alınmamalarını Kaptan Souk'a danıştınız mı?
Vla Coufal'ın çok yakın arkadaşı olduğu göz önüne alındığında oraya varması uzun sürmedi. Ama Cuma sabahı ilk iş onu aradım. Daha sonra o adamlarla konuştum.

Ne isim verdi? Maçtan önce goller gibi çok konuşuldu, sonunda Stak, Kove ve Jaroe'yu seçtiniz.
İnsanlarımızı balık tuttukları kurtarma ekiplerine gönderdik. Avrupa maçlarında da forma giyen Teb Jaro'yu Graz'da yaklaşık 7 kez gördük ve ona göre karar verdik. Bizim açımızdan bu, gelecek için güçlü bir üçlü. Jedlik son günlerin kahramanı olabilir ama o bile iyi durumdaydı. Bu arada…

Evet?
Öncelikle Servette'i penaltılarda yenerek Konferans Ligi'nde çeyrek finale yükselen Pilsen'i tebrik etmek istiyorum. Çek futbolunu harika bir şekilde temsil ettikleri için onlara teşekkür ediyorum ve ligde Şampiyonlar Ligi'nde de yer alacaklarını biliyorum.

Firmaların maçlarını izlediğinizde: Bazı oyunların performansının ardından eleştirmek istemediniz mi? Örneğin Jaroslav Zelen'in Liverpool'da bir günü olmadı.
Ama bana yardım edeceğinden eminim. Sol tarafta biraz sorunumuz var, sol ayaklı oyuncular futbol kadar sol ayaklı oyuncu üretmiyor ki bu da 12 yaşındaki çocuklara bile yetiyor. Prv Zelen bana farklı formasyonlarda farklı pozisyonlarda dönüşümlü olarak yer verecek. Bu onun rahatlığı.

Bireysel isimleri seçerken aslında en önemli olan neydi? Tipoloji? Mevcut form? Mesela Adam Hloek aday gösterildi ama Vclav hatalarla dolu.
Bu aynı zamanda nasıl oynayacağımızla, Norveç ve Ermenistan'a karşı kendimizi nasıl sunmak istediğimizle de ilgili. Karanlıkta değilsin ama bu seni Euro'ya götüremeyeceği anlamına gelmiyor. Bu kaputun altında.

Beznov milli takımın programı

Norveç
22 Cuma günü saat 18:00'den itibaren Oslo'da

Esco Ermenistan
26 Cuma 20:00'den itibaren Prag'da

Prv Hloek bu sezonda forma giymiyor. Onu davet etmemeye mi karar verdin?
Adaylık kapsamında buna benzer pek çok oyun var, bu sadece Adam'la ilgili değil. Bazıları için ikisinin kendilerini nasıl sunduğuna göre de karar vermek zorunda kaldık. Jet kulüplerinden çok fazla para alamamaları ona yardım etmeyecekleri anlamına gelmiyor. Düşme bölgesinden çıktılar çünkü buranın en iyisiydiler ve Bundesliga'nın en iyi takımı arasında yer almak hiçbir zaman kolay olmadı. Ancak kulüplerde oynamaları için baskı yapacağımız açık.

Son zamanlarda selefiniz Jaroslav Ilhavho'nun gözünden düşen Antonn Barek'i mi aldınız?
Bu yüzden temsil yanlıştı. Esk'te oynadığı kadar çok oyun oynamayın. Kurtarışlara o karar verebilir ve takımın ne yapacağına karar vermesi gerekir.

Kompozisyonun ortasındaki ilkin en güncel Petlak olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Örneğin takıma katılmaya bir o kadar yaklaşan Alex Krl bunu başaramadı. Plzeň'den Dobe, Kalvach ya da Erv de sana benziyor, alternatif çok.

Plzeň'den Tonka Chorho'ya ek olarak Novy Ulce ve Hrane'yi de aldınız.
Koç Koubek'in yönetimi altında çok geliştiler. Onları uzun zamandır izliyoruz, Hran'ın çok sayıda savunma hamlesiyle ve Ulc'nin de gol çalarak ve karmaşık goller yaratarak gösterdiği hız konusunda oldukça donanımlılar. Yerli takıma yerleşmelerini istiyoruz. Patlat onu

Peki ya dizindeki sakatlığın ardından forma giyemeyen Matj Jursek?
Kartlı olması ve 11'den sonra başlayamaması gerçeğinden faydalandık. Aksi takdirde onu, özellikle tuzağa düşecek olan Martina Vitko gibi Suchoprek'in koçluğuna bırakırdık. Matj son zamanların açık ara en yetenekli çocuğu, geniş bir bakış açısı var, onu kendi gözlerimizle görmek istiyoruz.

Norveç ve Ermenistan ile yapılacak ön eleme maçlarında tüm adaylar arasında bölünme mi olacak?
Tüm hızımla devam ediyorum. Hangi oluşum ve oluşumla başlayacağımızı biliyoruz. Günümüzde pek oynanmayan kuş kurtarma oyunları olduğu doğru ama ilişkimizde kesinlikle yeni bir döneme girmek istiyoruz.