Genişleyen Dabha Çevre Yolu 4 Yılda 42 Ölüme Tanık Oldu | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod


NAGPUR: Yeni Katol Meydanı’ndan Amravati Yolu’na uzanan Dabha çevre yolu boyunca yaşayan ve devlet bayındırlık işleri departmanının yol alanını genişletip betonlaştırmasından sonra mutlu olan insanlar, şimdi trafik kazaları ve hız yapan araçlardan endişe duyuyorlar.
İçinde RTI Yanıt olarak trafik polisi, 247 sürücünün 42’den fazla kişinin ölümüne yol açan dikkatsiz araç kullanma suçundan tutuklandığını ve 2019’dan bu yana 65 başka kazanın bu süreçte çok sayıda ciddi şekilde yaralandığını bildirdi. Davalar kayıt altına alındı gittikhadan Polis Merkezi
Yerel sakinlerden oluşan bir heyet, DCP (Trafik) Chetna Tidke ile bir araya geldi ve hız frenleri, trafik ışıkları, trafik polislerinin görevlendirilmesi vb. Gibi önlemler talep etti.
Yerleşim yerlerinin yanı sıra yol boyunca beş okul bulunuyor. Bir RTI yanıtı Nagpur İyileştirme Güveni (SİRKE), şehir yönetiminin hem Mouza Gorewada’da hem de Mouza Gorewada’da 374 ek bina planını onayladığını ortaya çıkardı. Mouza Hazaripahad. Avukat ve sosyo-hukuk aktivisti Sundeep Badana’ya göre bu, bu yoldaki araç sayısını artıracak.
Bir önceki dar asfalt yol yeniden yapılarak altı şeride çıkarıldı. “Somutlaştırmadan sonra mantıksız uzun bölmeler oluyor. Badana, “Birçok toplu konut, okul ve diğer küçük arazi yolları göz ardı ediliyor ve bunun sonucunda yerel halk uzun mesafeli U dönüşlerinden kaçınmak için yanlış tarafta araç kullanıyor” dedi.
Çevre yolu bölümü, bir tarafta Devlet Yolu 248’e (Katol Yolu) ve diğer tarafta Devlet Yolu-53’e (Amravati Yolu) bağlanır, bu nedenle kamyonlar ve diğer ekstra uzun araçlar gibi ağır araçlar bile yoldan geçer.
Badana yolun her iki tarafında hız freni için dua etti. Bu arada barikatlar kurulabilir” dedi.
Ayrıca, araç hareketini kolaylaştırmak ve yanlış sürüşü caydırmak için CDS Okulu ve Tulsi Park apartmanlarının yakınındaki kavşakları talep etti.
Sakinler ayrıca trafik polisine, iki yönlü trafiği kolaylaştırmak ve sürücüleri yanlış araç kullanmaktan dolayı cezalandırmamak için uygun sınırlarla bir servis şeridi inşa edilmesini önerdi.