Fiala dünya şampiyonlarına, ulusal gururu artırdınız dedi. Forma ve madalya aldı

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Hokey oyuncuları Kramov'un villasına yaklaştıklarında, sıradan bir film sesi çıkardılar: Bunlar panoramalar. Bir düzinesinin üzerinde altın madalya vardı. İyi bir ruh halinde oldukları belliydi. İlk dünya şampiyonlarından oluşan büyük bir kalabalık vardı; Pastrek, Neas veya Dostl gibi NHL'den yalnızca birkaç yıldız eksikti. Pavel Zacha, ABD'ye uçtu.

Daveti kabul etmenize çok sevindim ve size hükümet ve Çek Cumhuriyeti adına teşekkür etmek isterim, diye başladı Fiala. Bu sadece bir spor telaşı değil, aynı zamanda büyük toplumsal öneme sahip bir telaş. Finlandiyalı bir kurtarıcı olarak öne çıkma fırsatım oldu, bundan çok keyif aldım ve başardığım için çok mutluyum, diye devam etti.

Ve kişisel bir not ekledi: Hokeyi ilk kez 1972'de Prag'da dünya şampiyonu olduğumuzda ulusal bir spor olarak kaydettim. O zaman bunun siyasi bir anlamı olmalı. Benzer şekilde Fiala, iki yıl önce Finlandiya'daki Ampiont'tan aynı yerde bronz hokey oyuncularına ödül verdiğini de hatırladı.

Desteğiniz için teşekkür ederiz ve bugün burada olacağımızı biliyoruz, dedi kaptan Roman Ervenka. Başbakan, üzerinde kendi adının yazılı olduğu formayı tercih etmediğini belirten, üzerinde kırmızı takım kaptanının adının yazılı olduğu imzalı formayı aldı. Belki de en yaşlı olduğumuzdandır, dedi Fiala ve herkesi daha çok güldürdü.

27 Mayıs 2024, 19:54 pspvek arşivlendi: 29 Mayıs 2024, 08:03.

Doğru kelimeleri bulmak kolay değil… diye söze başladı koç Radim Rulk. Daveti kabul ediyoruz ve ödül için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Alois Hadamczik, karanlığın ve birlik oyununun farkına varmasının yanı sıra Kram'ın villasına geldi. Boğuk bir sesle treni ve gök gürültüsünü övdü ve bunların milleti birleştirmeyi başardıklarını söyledi. Konuşmanın sonunda altın madalyayı çıkarıp başbakana takdim etti. Hadamczik, sen şampiyonlardan birisin, çünkü ona tezahürat yaptın ve bizi destekledin, bu yüzden sana bu ödülü veriyorum, dedi. Fiala buna şaşkınlıkla tepki gösterdi.

Hokey takımı finalde Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yenerek dünya şampiyonluğunu kazandı. Çek Cumhuriyeti 14 yıl sonra ve 1985'ten bu yana ilk kez kendi sahasında altın madalya kazandı. Pazartesi günü temsilciler şampiyonluğu Staromstsk nmst'te taraftarlarla kutladılar.

Başkan Petr Pavel perşembe günü hokey oyuncularını içecek. Ayrıca O2 Arena'daki PMO finalini de izledi. Ampionları kurtardıktan sonra tapınaklarını ziyaret etti ve bir tür Nagano olarak zaferini ilan etti.

Bu ülkenin rüya gibi bir ilişkiye ihtiyacı vardı… Yeni bir Nagano eksikti ve sen onu bugün getirdin. Çünkü tanrıların bu ülkesi ancak bazı profil sporlarına ne zaman girileceği konusunda anlaşabiliyor. Ve bu hokey, dedi Başkan Pavel.

Ve sadece bir an için bile olsa ve en azından bir an için ei olmaktan gurur duysak bile buna değdi. Ve bu sizin sayenizde. Ve bunun için çok teşekkür ederim, diye ekledi baş sttu.