Faz XI’den Sonra SSC Seçimi kayıt süreci bugün ssc.nic.in’de sona eriyor

ManK

New member

YENİ DELHİ: XI. aşamadan sonra SSC seçimi için kayıt süreci 27 Mart 2023’te sona erecek ve ilgili adayların son başvuru tarihinden önce başvurularını tamamlamak için acele etmeleri gerekiyor. İşlem tamamen çevrimiçidir ve ssc.nic.in adresindeki resmi web sitesi aracılığıyla yapılabilir. Adaylara, başvurmadan önce tüm uygunluk kriterlerini karşıladıklarından emin olmaları tavsiye edilir.
Başvurularını tamamladıktan sonra adayların gerekli düzeltmeleri yapmaları için 3 Nisan – 4 Nisan 2023 tarihleri arasında kısa bir süreleri olacaktır. Diskalifiye edilmeye yol açabilecek herhangi bir hatadan kaçınmak için başvuruyu göndermeden önce başvurudaki tüm ayrıntıları tekrar kontrol etmek önemlidir.
Aşama sonrası XI SSC seçimi için seçim süreci, Haziran-Temmuz 2023’te yapılacak bilgisayar tabanlı bir sınavı içerir. Adaylar, başarı şanslarını artırmak için bir an önce sınava hazırlanmaya başlamalıdır.
XI. aşamadan sonra SSC seçimi için başvuru ücreti 100 Rs/-‘dir ve bu ücret çeşitli şekillerde çevrimiçi olarak ödenebilir. Bununla birlikte, kadın adaylar ve Rezervasyon için uygun olan Planlanmış Kastlara (SC), Planlanmış Kabilelere (ST), Kişiler ile Benchmark Engellilere (PwBD) ve Eski Askerlere (ESM) mensup adaylar ücret ödemekten muaftır.
SSC Seçim Gönderileri 2023: Ladakh için önemli tarihler

Çevrimiçi başvuruların sunulacağı tarihler24.03.2023 – 12.04.2023
Çevrimiçi başvuruların alınması için son tarih ve saat12.04.2023 (23:00’e kadar)
Ücretlerin çevrimiçi ödenmesi için son tarih ve saat12.04.2023 (23:00’e kadar)
Çevrimdışı Challan oluşturmak için son tarih ve saat12.04.2023 (23:00’e kadar)
Challan aracılığıyla ödeme için son tarih
(Banka mesai saatleri içerisinde)
13.04.2023
Başvuru formu penceresinden veriler
Düzeltme’ çevrimiçi ödeme dahil.
19.04.2023 – 22.04.2023 (23:00)
Bilgisayar tabanlı araştırmalardan elde edilen verilerHaziran-Temmuz 2023 (geçici)

Son olarak, ilgilenen adaylar, bu fırsatı kaçırmamak için aşama sonrası XI SSC seçimi için başvurularını son teslim tarihinden önce tamamladıklarından emin olmalıdır. Ayrıca geçme şanslarını artırmak için bilgisayar destekli sınava hazırlanmaları gerekir.
Çevrimiçi başvuru için doğrudan bağlantı
SSC Seçimi Sonrası XI/2023 Aşaması için çevrimiçi olarak nasıl başvurulur?
1. Adım: ssc.nic.in adresindeki Personel Seçim Komitesinin resmi web sitesini ziyaret edin.
2. Adım: SSC Seçimi Sonrası XI/2023 Aşaması için ‘Uygula’ bağlantısını tıklayın.
3. Adım: Adınızı, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı girerek kendinizi kaydedin.
Adım 4: Kayıttan sonra, kimlik bilgilerinizle giriş yapın ve kişisel ve eğitim bilgilerinizi doldurun.
Adım 5: Fotoğrafınızı, imzanızı ve diğer gerekli belgeleri yükleyin.
Adım 6: Mevcut çevrimiçi ödeme yöntemleri aracılığıyla 100 Rs/- tutarındaki başvuru ücretini ödeyin.
Adım 7: Başvuru formundaki tüm detayları kontrol edin ve gönderin.
Adım 8: İleride başvurmak üzere başvuru formunu yazdırın.
9. Adım: Düzeltme yapılması gerekiyorsa, adaylar başvuru formlarında 3-4 Nisan 2023 tarihleri arasında değişiklik yapabilirler.