Eğitim Bakanlığı, ilkokul öğretmenleri için kabul kriterlerini değiştiriyor

ManK

New member
AHMEDABAD: Devlet Eğitim Departmanı değişiklikler yaptı uygunluk kriterleri ilkokul öğretmeni olarak iş bulmak. Değişiklikler, yakın tarihli bir Yüksek Mahkeme kararını takip ediyor. Kaynaklar, Eğitim Departmanının belirli bir konuda lisans eğitimini tamamlayan tüm adayların artık İlköğretim Öğretmenliği pozisyonu için uygun olduğuna karar verdiğini söylüyor. Daha önce, seçilen 6 konu ile BSc uygunluk idi.
Aynı şekilde, Eğitim Departmanı lisans derecesi sahipleri için uygunluk kriteri olarak üç konu eklemiştir. Artık Psikoloji, Felsefe ve Sosyoloji bölümlerinden lisans derecesine sahip olanlar ilkokul öğretmeni olarak iş başvurusunda bulunabilirler.
Kaynaklar dedi ki Gujarat Yüksek Mahkemesi yakın zamanda yardımcı öğretmenler için asgari uygunluk kriterlerinde bir değişiklik emri vermişti. Mahkeme, devletten sosyoloji, felsefe ve psikoloji bölümlerinden lisans mezunlarını iş için değerlendirmesini istemişti. Aynı şekilde, mahkeme, devlete, onaylanan lisans mezunlarını da dikkate alması talimatını vermişti. TAT-2 sınavı olarak ilkokul öğretmenleri için uygunluk kriterleri‘ mesajları.
Kaynaklar, şu ana kadar dikkate alınan uygunluk kriterlerini değiştirmek için mahkeme kararından kısa bir süre sonra bir teklif yapıldığını söyledi. Son zamanlarda, eğitim departmanı uygunluğu değiştiren bir karar yayınladı.