Don Ambekar’ın çetesi kasabada yeniden ortaya çıkıyor | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod


Nagpur: Şu anda Nagpur Merkez Hapishanesinde olan korkunç gangster Santosh Ambekar’ın adı, sabıka kaydı da bulunan kuzeni Shailesh Kedar’ın Itwari’deki bir tanığı mahkumiyeti kurtarmak için tehdit etmesinden sonra tekrar ortalıkta dolaşıyor.
Kedar ve çetesi, tanığı silah zoruyla tehdit etmiş ve ayrıca beş lakh Rs talep etmişti. Suç, Lakadganj Karakolunda çeşitli gasp, silah kanunları ve diğer suçlamalar kapsamında kaydedildi.
Bölüm, Ambekar çetesinin, şehrin yeraltı dünyasını ele geçiren Polis Komiser Yardımcısı (DCP) Gajanan Rajmane’nin transferinin ardından yeniden su yüzüne çıkmasının ilk örneği. Ambekar çetelerinin faaliyetleri Itwari’de yoğunlaşıyor.
Şu anda Bombay’daki elit Force One komando birimine hizmet eden Rajmane, hakkında birçok dava açan Ambekar da dahil olmak üzere en iyi gangsterleri parmaklıklar ardında tuttu.
Rajmane’nin görev süresi boyunca, gangsterler parmaklıklar ardında kaldı veya şehir sınırları dışında faaliyet gösterdi.
Amitesh Kumar’ın 2021’de CP olarak katılmasının ardından Rajmane, gangsterler üzerindeki hakimiyetini daha da güçlendirmişti. Ayrılmasının ardından şehir, Ocak ayında 10 cinayet de dahil olmak üzere suçlarda artışa tanık oldu.
İçeridekilere göre, gangsterler artık rahat ve CP’nin transferinin söylentileri onları cesaretlendirdi.
Bazı netalar gelecek yıl yapılacak sivil, eyalet ve genel seçimler öncesinde kamplarını gizlice güçlendirirken, siyasi bağlar da güvenlerini artırıyor.
Ippa, kardeşi Naushad ve onlar gibi diğerlerinin kefaletle serbest bırakıldığı öğrenildi. Ippa ve Naushad’ın çetesi, Tehsil polis karakolunun altındaki Mominpura yakınlarındaki Dobi Nagar’daki üssünden faaliyet gösteriyor. Mominpura kaynaklarına göre hala aktifler.
Bölgesel DCP Gorakh Bhamre, Kedar’ın izini sürmek için bir insan avının başlatıldığını söyledi. Bhamre, “Korunmak için tanığın evinin yakınında sabit bir nokta konuşlandırdık” dedi ve davanın kapsamlı bir şekilde soruşturulduğunu da sözlerine ekledi.
CP Amitesh Kumar, DCP’lerin içtenlikle ve hatasız çalıştığını söyledi. “Başıboş olaylar var, ancak bunlar zayıf polis eylemi olarak etiketlenemez. Suç olaylarıyla şiddetle ilgileniliyor,” dedi Kumar, serserilerin yakında tanığı tehdit etmekten yargılanacağını da sözlerine ekledi.