Císařovnám örgütünün kurucusu, kimsenin bana yara izleriyle nasıl ilgileneceğimi söylemediğini söylüyor

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Çek keçisiyle ilgili deneyiminiz, Çek organizasyonu Csaovnm'un kurulmasına ivme kazandırdı. O zaman tam olarak ne oldu?
Doğuma standartların üzerinde hazırlandım diyebilirim. Doğum öncesi kursunu tamamladım, doulamı aldım ve muhtemelen tüm interneti okudum. Ama ben Csaem'e bulaşmadım. Hastaneye erken gittim çünkü ilk doğan biri olarak yanlış değerlendirmiştim. Doğum belli bir süre devam etti, özellikle doktorlar bunu uzun olarak değerlendirdiler ve tıbbi müdahaleler yapmaya başladılar ki bu da benim açımdan doğumun gidişatını pek kolaylaştırmadı. Herhangi bir komplikasyon olmadı ancak doktor vajinal doğumun mümkün olmadığı konusunda ısrar etti ve süreyi doldurdular.

ada en vnm zamanında doğmayı başarısızlık olarak görüyorum. Senin için de aynısı mıydı?
Evet, bunu bir başarısızlık olarak gördüm ve hala görüyorum. Ve doğal olarak gerçekleşen ikinci doğum sayesinde kendimi affedebildim ve bu durumun çeşitli nedenlerden kaynaklandığını ve benim hatam olmadığını fark ettim. Kadınlara herhangi bir başarısızlık veya hazırlıksızlık belirtisi olmadığı konusunda güvence verilmelidir.

Size göre doğum enstv'yi tanımlar mı?
Tüm kadınların biyolojik olarak doğumu bir haberci olarak algılayacak şekilde yapılandırıldığından bahsetmiyorum bile. Birisi bir zaman ayarlamaktan mutluluk duyar ve bu ona uygundur. Vajinal doğumun bir kadını tanımladığını düşünmüyorum. Ancak son yıllarda sosyal medyadan çok büyük bir baskı hissettik. Pirozen doğumlar çok daha fazla medial alana sahiptir. Çoğu zaman bir kadının doğumunu idealleştiriyorsun. Ama ne yazık ki her kadının sağlıklı olmadığı, her çocuğun zamanında doğmadığı ve sistemin kesinlikle mükemmel kurulmadığı bir dünyada yaşıyoruz. Kadınları korumanın gerekli olduğunu söylemiyorum ama onlara dürüst bir bakış açısı kazandırmak iyidir.

Bazı kadın doğum uzmanları, kadınları bir süre sonra hala yoğun bakım ünitesine yerleştiriyor. Bu durum bebek ile anne arasında bir ayrılığa neden olur. Bu konuda deneyiminiz var mı?
Evet. Ayrılığın hem aylarca uğruna mücadele ettiğimiz bebeği, hem de bebekle olan ilişkisini büyük etkisi oldu. Doğal olarak doğurduğum ikinci oğlumla başlangıç oldukça zorlu oldu. Elbette bu deneyim biraz önyargılı olacak çünkü ikinci ebeveyn olarak ne yapacağıma biraz aşinayım.

Henüz bağ kurmaya başlamadığınızı, yani çocuk sahibi olup onunla çıkmaya başlamadığınızı varsayarsak?
Hayır, bağlanma başarısız oldu. Bölüm genel anestezi altında gerçekleştirildi.

Bu yönde bir ilerleme var mı?
İşte bebek ile kadın arasındaki temasın kesintisiz olmasını destekleyen ve doğumdan sonra yoğun bakım ünitesine yatırmayan ebelerimiz. Ancak bazı doğumhanelerde bazen kadının bebeği doğumdan iki saat sonra, sonra da dört saat sonra gördüğü oluyor. İlk saatler emzirmeye bağlı olduğundan kadın yavaş yavaş anne rolüne bürünür ve bu da ayrılığı zorlaştırabilir.

Bazı dergilerin yara izine hazırlanmak için zamanları var. Bazıları hayata aniden, en savunmasız oldukları anda girerler.

Ve arkanızda kalan her zaman, her biri için kötü.

İlham verecek, eğlendirecek veya diğer kadınların yaralarını biraz daha iyileştirmelerine yardımcı olacak bir şeyiniz varsa, sizden haber almayı çok isterim.

Önce yazalım

#cisarovnam #doğum #cisarskyrez #cisarovna #vbac #sestinedeli #materstvi #porod #vbacsuccess #vbacwithoutfear #budumama #porodniasistentka #miminko #cisarskemiminko

25 Ocak 2022, 19:35, pspvek arşivlendi: 31 Mayıs 2024, 14:25.

Yaram iyileşti

Geçici bir yara izi kaçınılmaz olarak bir yara iziyle ilişkilendirilir. Nasıl rüya görüyorsun? Hastanede kimse bana yara izinin nasıl tedavi edileceğini söylemedi. Tüyleri oldukça ağrılıdır ve buna bağlı olarak çok ağrılı menstruasyon görülür. Estetik bakış açısı da önemli, bu karanlığı hala tam olarak işleyemedim. Yara izi hakkında endişelenmek benim için çok fazla.

Sadece sırtınızda değil aynı zamanda sırtınızda da bir yara izi olduğunu fark ettiniz mi?
Biraz evet. Birlikte çok seyahat ettiğim doulam bana böyle bir ilk yardım sağladı. Konuşacak birinin olması özgürleştiriciydi. Zitek'i uzun süre işledim. Bunun yeni olduğunu kabullenmeyi öğrenmem gerekiyordu ve bu konuda bir daha hiçbir şey yapmayacağım. Annemin çektiği acının bir sonucu olarak, birkaç terapiyi tamamladım ve her ne kadar kaybımın temel nedeni doğum olmasa da, her zaman sonunda sonuca vardık.

Yağla dolu bir kısmı olan kadınların yara izleri konusunda neyi reddetmesi gerekir?
Bhem thotenstv'de bir jinekolojik fizyoterapist bulmanızı tavsiye ederim. Sabahları tavsiye ve talimatlar verecek. Doğumhanede bu konuda endişelenmeyin, en fazla ayrılırken bilgilendirilmiş bir uçuş alacaksınız. Ancak bazı doğum hastanelerinde, bölüm sonrası bebeğin bakımını üstlenen fizyoterapistlerin çalıştırılması kesinlikle güzel bir şey.

Böyle bir yara nasıl görünmeli?
Operasyondan bir iki saat sonra yara izinin olduğu bölgeyi hissetmek iyidir. Tüylenmeyi önlemenin en iyi yolu zemini olabildiğince çabuk hareket ettirmektir. Sonuç olarak ameliyattan en az 14 gün sonra bir fizyoterapist veya douladan yardım almanızı öneririm, sonuna kadar beklemenize gerek yok. Mümkün olduğunca yara iziyle çalışmak iyidir.

Böylece yara izini tedavi etmek için özel bir yağ yarattınız. Bu tür ürünler için piyasada bir hata mı var?
Yara izinin bir şekilde iyileştirilmesi gerektiğini biliyordum ama bana uygun hiçbir şey bulamadım. Genel olarak tasarımı seviyorum ve bir ürün yaratmak istedim, bu yüzden tarif hazırlayan bir Çek firmasına başvurdum. Daha sonra ebeye danıştım ve sonuç olarak benim açımdan eksik olan bir şey yaratıldı.

Csaovnm projesi

2023 yılında Csaovnm projesini kurdunuz. Sen kendin biraz daha zor doğum yaptın. Bu bir dürtü müydü?
Evet. Mj csask ez mk projeye ilham verdi. Küçük bir bebekle fazla zamanım yoktu ve benim de her şeyi halletmem gerekiyordu. Kasım 2022'de Geleceğin Kadın Kurucuları Akademisi'ne kaydoldum ve burada her şeyi nasıl gerçekleştirmek istediğime dair bir fikir edindim.

Bir web sitesi oluşturdunuz. Artık köpeği Instagram'da on bin kişi takip ediyor. Proje nasıl gelişti?
Uzmanlarla işbirliği yaparak web sitemiz için hamileliğe hazırlık, ebelik, doğum travması, anestezi seçenekleri ve yara iyileşmesi konularında beş konu hazırladık. Web sitesini güncellemeye çalışıyoruz. Daha sonra bloga geçmişte doğum yapmış kadınların kişisel deneyimlerini keyifle izleyebileceğiniz bir bölüm ekledik. Karşılıklı iletişim de bir o kadar kesin bir terapi şeklidir. Benim için en ilginç şey insanların çeşitliliğini görmek. Hatta bazı durumlarda bu bir yaşam meselesiydi ama durum o kadar iyi idare edildi ki, kadın tam bir ucube gibi ulumaya başladı. Keşke hep böyle olsaydı.

Bu çok korkunç olmalı, sence de öyle değil mi?
Kendine dikkat etmelisin!
Bu muhtemelen seni kurtardıkları gün.
Sen tam bir kahramansın.
Neden csae'den utanmalısın?
Bu durumdan memnun musun? Nevm.

Hayır lütfen

Doğum yaptıktan sonra sahip olduğumuz duygu, duygu ve düşünceler her birimize özeldir. Yeni bilgi, deneyim ve trendlerin akışıyla zamanla değişebilirler.

Her birimiz onlarla kendi yöntemlerimizle başa çıkıyoruz, aksi takdirde uzun zaman alacak. Bazen yardımla, bazen de n olmadan. Ve tüm bu değişkenler doğrudur.

Hayırseverin ve din adamının bana zarar vermesine gerek yok. Ve kendine bu şekilde saygı duymalısın gibi tavsiyelerin kimseye faydası olmadığı gibi duygularımıza da faydası olmadı.

〰
Bir süre sonra kendime tamamen saygı duyabiliyorum.
〰
Ama gerçekten o anları yakalayın.
〰
Doğum yaptıktan sonra mutlak bir zafer duygusu yaşıyorum.
〰
Ama sonra başarısızlık, kafa karışıklığı, tamam, hayal kırıklığı
〰
Bir bebekle güzel, kesintisiz bir ilişkiyi onurlandırmak için meme.
〰
Ama seni iyileştirecek olan engel.

Ve buna göre

Doğum yaptıktan sonra duygularınız nasıldı? Peki as'ta nasıl geliştiler?

#imparatoriçe

26 Nisan 2024, 7:35 pspvek arşivlendi: 31 Mayıs 2024, 14:19

Uzmanlardan oluşan geniş bir ekiple çalışıyorsunuz. Bağlantılarınızı nasıl edindiniz?
Sosyal bir balon başlattım. Doulam beni bir meslektaşımla temasa geçirdi, o da beni daha sonra başka bir uzmana yönlendirdi. Bu yüzden Instagram'da sektörden insanlara bir işbirliği teklifiyle yaklaştım. Yarısı yardım için çığlık attı.

Bu sorunun hafifletilmesiyle karşılaştınız mı?
Şu ana kadar sağlam ve olumlu bir yaklaşımla karşılaştığımı söylemeliyim. Profesyonellerin çoğu oldukça destekleyici ve bölüm hakkında konuşma ihtiyacı hissediyorlar. Yaklaşan ilk kişilerden biri, Ostrava'daki Fakülte Hastanesi'nden doçent Ondej imetka oldu ve hatta konferansında projeyi sunmama izin verdi. Bu sayede profesyonel camiaya girdi ve bu harika bir şeydi.

Geçici bebek doğuran kadınlara ne söylersiniz?
Pi o tlo ve dui'yi ihmal etmeyin. Csaksk ez, elinize uzun bir avcı aldığınız ve hemen kalkmanız, ilgilenmeniz ve çalışmanız gereken tek operasyondur. Yara büyük, tüm vücudu etkiliyor ve tedavi edilmesi gerekiyor. İhtiyacınız olursa yardım istemekten korkmayın.

İlham veren kadınlar

IDNES.cz serisi

iDNES.cz portal projesini tanıtmaya karar veren ilham veren kadınlar güçlü, vizyonlarında kararlı ve kendi hayallerinin peşinden giden kadınlar. Kamusal alanda görülüp duyulabiliyorlar ya da medyanın ilgisi olmadan kendilerine yer edinebiliyorlar. Ama her şeye yetiyor musun? Aceleyi belirleyen cinsiyet, maaş koşulları, aile, aynı zamanda ayrımcılık, cinsel taciz, doğurganlık ve eşitlik gibi konuları soruyoruz. Açık görüşmeler projemizin temelidir. İstatistikler kesin değil; aşağıda doğum iznine çıktığı ailelerin yalnızca bir kısmı var. Peki, bu günlerde aile güzel bir yer ve para ödemek zorunda olmadığınız bir kariyer ile çocukları nasıl birleştirebilirsiniz? Her seferinde cevabı bulmam gerekiyor ama cinsiyet fark etmeksizin İlham Veren kadınlara ilgi duyacağınızdan eminiz.