Chandrashekhar Bawankule, Uddhav Thackeray’i Vinayak Savarkar sorunu nedeniyle Kongre ile bağlarını kesmeye davet ediyor | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod


NAGPUR: BJP Devlet Başkanı Chandrashekhar Bawankule Shiv Sena’nın (UBT) şefi Pazartesi günü meydan okudu Uddhav Thackeray ile tüm bağlarını kesmek Kongre “partinin devlet başkanı Nana Patole, Rahul Gandhi’nin konumunu onayladı ve özgürlük savaşçısı Vinayak Savarkar’a hakaret etti”.
Kentte basına açıklamalarda bulunan Bawankule, “Siz (Thackeray) başbakan olmak için Kongre’ye başvurdunuz. Kongreyi şimdi terk ederseniz, tüm Maharashtra sizi tebrik etmek için bana katılacak. Bir Thackeray olmanın bazı niteliklerini gösterin. Sadece halka açık toplantılarda konuşma yapmayın.
Thackrey’in “Gandhi’ye hakaret ettiğinde” CM pozisyonundan vazgeçmediğini belirterek savarkar Bharat Jodo Yatra’nın Maharashtra aşaması sırasında birçok kez,” dedi Bawankule, “Neden şimdi aniden Savarkar’dan bahsediyor?”
BJP başkanı ayrıca Thackeray’ın Maharashtra’da anket yapma talebini sorguladı ve ikincisinin yasama konseyine bir arka kapıdan erişim sağladığını belirtti. “Hiç bir seçime katılmamış olanlar bu konuda konuşmasın. O (Thackrey) her zaman Shiv Sena’nın (Shinde grubu) neden babasının adı için oy istediğini ve neden Başbakan Narendra Modi’nin adı için oy istemediğini sorar. Uddhav ve Modi arasında herhangi bir karşılaştırma var mı? Akıbetlerini 2024’te göreceğiz” dedi.
Bawankule, Devendra Fadnavis’in başbakan olduğu dönemde hükümetinin hiçbir zaman yolsuzlukla suçlanmadığına dikkat çekti. “Ama sen (Thackeray) dini para kazanmak ve iktidar olmak olan Kongre’ye katıldın. Yolsuzluk hakkında konuşmak size yakışmıyor. Kongre ile birlikte yozlaşmış uygulamalara da ortak olduğunuz için içinize bakmalısınız” dedi.