Çek-Fin yatılı okulunda. Riedl, Zlín savunmasından bir ortak tarafından zenginleştirildi

QasiM

Global Mod
Global Mod
Yani o dönemde Porub'da oynanan bir maçtaki ilk goldü bu. Ben bir sığırcıkım. Ama evet, sezon boyunca Finlandiyalı yıldız Aleksi Salonen'in yanında ilk savunma çiftinde oynayan yirmi bir yaşındaki defans oyuncusunun gülümsediğini hatırladım.

Zayıflamış bir halde saklandın. Markete gitmeyi düşünmene ne sebep oldu?
Kros forması giydiler ve disk kale direğinden sekti. Kutuyu açtım ve sadece bir felçlinin olduğunu gördüm. Dışarı çıktım ve oraya vardığım andan itibaren bunu başaracağımı biliyordum. Denedim ve farklı şekilde yapmak istediğimde bile oraya düştü.

Kandırılmak istemiyor musun?
Dikende, evet. Ama bu farklı, bu tür durumlara çok sık girmediğim hayatta değil, bu yüzden kendime olan güvenim o kadar da iyi değil.

Zlnsk kalecisi Michal Konek yakınlarınızı koruyor. Kalkanın sağında Beran Vojtch Riedl.

1:1'de eşitlendi mi, tekme atıldı mı?
Play-off maçlarındaki her yıldız bir kaltaktır ve zayıflamış bir duruma düştüğünde her şey daha iyi olur. Ve hatırladığım kadarıyla yataktan çıkmamıza izin vermediler ki bu harika çünkü onlar harika. Biz her an hazırız.

Prostjov'daki her iki maçta da yedi dakika öndeydiniz, buna rağmen ilk golü ortada attınız. Bu büyük bir destek mi?
Esas olarak ilk maçta üçüncü periyotta 1:3'ten 5:3'e döndük.

Prostjovsk'u bunalıma sokan şey ne olsa gerek. Oldukça küçümseyici davrandılar.
Bunu fark etmemeye çalışıyorum. İkonik bir oyunları var, bireysellikleri. Avantajımız karanlıkta. Stdace olarak tarafların kurtuluşu için çok şey yapan birbirimize destek oluyoruz. Ne zaman bir hata yapsak, kendimizi yere serer ve uzun yola çıkarız. Söylememiz gereken şey bu.

Sezon boyunca bu tür maçları pek kazanamadın ve birdenbire kendi peşine düştün. Birdenbire nereden çıktı?
Yüzlerce kez play-off oynamış tecrübeli bir takımımız var. Daha sonra bu konuya enerjiyle giren gençler tarafından desteklenecektir. Geçen sene yedi ya da sekiz maç oynadığımızda, birdenbire diskle ilgili bir şeyler anlıyorsunuz, onu kendinize sürüyorsunuz, baba şarkı söylüyor.

Sonuçta bu yaz köpeklerin mevsimi değil mi?
Yine Kor Perova'daki estka'ya vardık. Tatil onlara yardımcı oldu, dinlendiler ve Prostjov ile çeyrek finale hazırlandılar. Ligin en iyi manaftlarından biri. Güçlüler, sevimsizler, pak konusunda hızlılar, savunmaya baskı yapıyorlar.

Geçen yıl, 3 açık hava maçından da 1:1 skorla döndünüz ve şu anda 2:0 öndesiniz. Güzel değişiklik mi?
En azından bir puanla tüm kalbinizle çıkıyorsunuz, bu harika, çünkü geçen yıl evimizde play-off'larda bir kez bile kaybetmedik. Durum 2:0 mlokdo ekal. Eminim hak edilmiştir. Onlar gibi bize doğru uçuyorlar, kazanması gerekiyor. Hoş olmayan bir şekilde bizi kazacaklar. Yatakları büyük tehlike altındayken dışlanmamak gerekecektir.

Her iki maçta da taraftarlardan büyük destek gördünüz ve onların kazanlarının altında kutlama yaptınız. Tesadüf?
Paradoksal olarak herkesi kendi tarafına koyuyoruz. Pleksiglas'ın arkasında durup onlarla kutlama yapmak çok güzel. Umarım mümkün olduğu kadar çok insan Zln'e gelir ve burada cehennemi yaşar. Prostjov'da kışlar ortalamadır ve hava mükemmeldir. Yüzlercesi olabilir. Büyük destek.

Eski sezonlara göre karanlıkta rolünüz daha önemli. İlk savunmaya geçişi nasıl algılıyorsunuz?
Sert bir kıçım vardı. Sakatlandım, pek oynamadı. Fırsatım var, en kısa zamanda çıkarmak istiyorum. Seni her seferinde kurtaracağım.

İkinci ligde Hodonn'da oynadığınızı biliyor muydum?
Takım elbise çok daha kaliteli. TDN sahasında iki kez yaralandığımı düşünürsek bana faydası oldu. Orada bir sürü adam tanıyorum, harika bir takım, harika bir antrenör var.

Aleksi Salonen ilgili prömiyer için Zln'yi ziyaret etti.

Sen ve Fin Salonen yatakları nasıl ayırıyorsunuz?
Onunla oynamak harika. Buzda ne oluyorsa sahnede sakince konuşalım. Dil engeli yok, İngilizce umm güneş. Ama onun olmasına izin vereceğim ama ben sadece daha savunmacıyım. Daha karmaşık olmaya ve daha da ileri düzeyde oynamaya çalıştığımda bile.

Fintina'dan bir şey yakaladın mı?
Bunu uzun zaman önce öğrendim, tıpkı Finlandiya'daki adamlar gibi. (gülümsemek) Ama hepsi bu kadar. Fintina çok tk.