Çek birliği lya kuruluşunun 120. yılını anıyor. Ulusal Müze’de…

QasiM

Global Mod
Global ModkapalıP


Verilmiş


1 / 12


Görüntüleme


Yüz yirmi yıl. Lya Birliği ülkede bu kadar süredir faaliyet gösteriyor. Bu ticaretin dünyadaki en eski ulusal birliğidir; Alp güçleri bile bu kadar uzun bir tarihe sahip olamaz. Bu önemli yıldönümünü kutlamak için Ulusal Müze’nin Yeni Binalarında Mavi Ayak İzi adlı bir enstalasyon oluşturuldu. Seçilen fotoğrafçılara nasıl baktığınızı görün.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Binanın açılışı 21 Kasım 2023’te, yani derneğin kuruluşunun 120. yıl dönümünde Ulusal Müze Yeni Binaları’nda gerçekleşti.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Bir gün sonra halka açıldı. 2024 Nisan ayı sonuna kadar satışa sunulacak ve birçok eşyaya sahip olacak.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Ulusal Müze’nin özel koleksiyonları ve spor koleksiyonlarından objeler ve arşivler burada sergileniyor. Bunlar çeşitli belgeler, günlükler, resimler, madalyalar ve dönem ekipmanlarıdır.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Burada Çek Lyask efsanelerinin hayatından ilginç şeyler öğrenebilirsiniz. Elbette, ilk Çek Kış Olimpiyat şampiyonu atlayıcı Jim Rak’a ithaf edilen etkinliği kaçıramayız.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Burada sadece madalyaları sergilenmiyor. Olimpiyat Oyunları ve Dünya Şampiyonalarından madalya kazanan diğer sporcular tarafından da koleksiyona değerli eserler eklendi.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Burada Olimpiyat altın madalyalı Ester Ledeck ve Eva Adamczykov’un altın ve bronz madalyalarına hayran kalacaksınız.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Videoda ilk kez 2002 Salt Lake City Oyunları’nda altın madalyasını kaybeden akrobasi sporcusu Ale Valenta da değerli eserler sağladı.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Makalenin yazarı Tom Haisl, bunun kesinlikle aynı anda ve tek bir yerde sergilenen en fazla Lyask madalyası olduğunu söyledi. Değerli metallerin ve diğer ödüllerin sayısı, Lya R Birliği’nin geçmişte ve günümüzde ne kadar geleneksel ve güçlü olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Tarihte ilk kez ziyaretçiler, Başkan Tom Garrigue Masaryk tarafından adanan 1925 tarihli ilk Slovak dünya şampiyonu Otakar Nmeckho’nun eserlerini, Jiho Raka’nın 1968’de Grenoble’dan aldığı ilk Olimpiyat altın madalyasını ve çağdaş snowboard ve snowboard madalyalarını yan yana görebilecekler. fenomenler Ester Ledeck ve Eva Adamczykov.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Açılış sırasında, ana yazarı spor tarihçisi ve gazeteci Frantiek Kol’un yazdığı Po stopch lya a snowboard kitabı da okundu. Noel’den önce, 2000 baskıdan sonra satışa sunulacak.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Dernek, Ulusal Müze’deki fiziki serginin yanı sıra web sitesinde sanal bir sergi de başlattı. Zengin tarihine evinizin rahatlığında bakabilirsiniz.


Yazar: Ba/Svaz lya R

Ayrıca Vyehrad çatlağında Josef Rässler Oovskho’nun yeni inşa edilen mezarını da ortaya çıkardı. Prv Oovsk, yalnızca Çek aslanı ırkının değil, aynı zamanda dünyadaki diğer birçok sporun yaratılmasında ve geliştirilmesinde en önemli kişiliklerden biriydi.


Yazar: Ba/Svaz lya R