Cameron Norrie, Carlos Alcaraz’ı mağlup ederek Rio Open tacını kazandı | tenis haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod

YENİ DELHİ: Büyük Britanya Cameron Norrie hasta birini yenmek carlos alcaraz kaldırmak için ATP Turu Rio Açık Pazar günü başlık. Norrie finali 2 saat 40 dakikada 5-7, 6-4, 7-5 kazandı.
Bu, Norrie’nin beşinci kariyer turnuvası galibiyetiydi.
Ocak ayında Auckland finalinde de mağlup olan Norrie, “Özellikle bu yıl bazı finalleri kaybettikten sonra bunu kazanmak çok özel,” dedi.
Ancak Norrie bunu kutlarken, Alcaraz’ın defalarca fizyoya gittiği enerji tüketen bir düellodan sonra kondisyonuyla ilgili yeni endişeleri vardı.

2023 #RioOpen Şampiyonunuz
🏆
@cam_norrie | @RioOpenOficial https://t.co/YFaXwFkOUl

— ATP turu (@atptour) 1677456435000
Türkiye’ye yeni dönen 19 yaşındaki tenis Arjantin’deki geçen haftaki turnuvada, dört aylık bir sakatlığın ardından, Pazar günkü finalin son aşamalarında diz dizindeki ağrıyla açıkça mücadele etti.
İkinci setin ortasında 3-0 öne geçtikten sonra yere yığılıp Norrie’nin seti alıp maçı eşitlemesine izin verdiğinde sağ uyluğuna ağır kayışlara ihtiyaç duydu.
Alcaraz önümüzdeki hafta Acapulco’daki Mexican Open’da oynayacak ve ardından Mart ayının başında California’daki Indian Wells Masters oynayacak.
Eski dünyanın bir numarası, maçta ilk kez Norrie’yi kırmak için ilk seti gıcırtılı bir forehand ile aldıktan sonra kontrolü kontrol etti.

Norrie ve Carlitos’tan daha fazlası lütfen!
👏
@cam_norrie | @carlosalcaraz | @RioOpenResmi | #RioAçık https://t.co/Zu20WZ8qnN

— ATP turu (@atptour) 1677456223000
Daha sonra ikinci sette başka bir hızlı servis molasıyla 3-0 öne geçti ve durdurulamaz bir ivme kazanmış gibi görünüyordu.
Ancak, Alcaraz kısa süre sonra ağrıyan kalçasıyla mücadele etti ve Norrie iki kez kırılarak 4-3 öne geçti.
Alcaraz, 4-4’lük seviyeye geri dönmek için mücadele etse de, İspanyol bir sonraki servis oyununda kırıldı ve Norrie, maçı birer sette eşitlemek için tutundu.
Belirleyici üçüncü sette Alcaraz açık bir şekilde tam gaz koşmasa da, İspanyol yine de 19 forehand galibiyle serbest vuruşlar yapma yeteneğine sahipti.
Ancak Norrie, Alcaraz’ı oyunda altıncı kez 6-5 öne geçerek mağlup ettikten sonra kendisine 2023’teki ilk turnuvasını kazanma şansı verdi.
Norrie daha sonra dayandı ve galibiyeti bir as ile aldı.
Norrie daha sonra “Zor yoldan yapmak zorunda kaldım – bir set ve bir mola ve servisimde 0-30,” dedi.
“Hazır görünüyordum, ancak bir düğmeyi çevirip çevirmeyi başardım, bu yüzden güzel bir gündü.
“Pek çok iblisle savaşmak zorunda kaldım, ancak önemli anlarda iyi oynamayı başardım ve bugün olan da buydu.”
(AFP girişleri ile)