‘Bu, kriket kariyerimin en güzel günlerinden biri’: İngiltere’nin T20 Dünya Kupası şampiyonluğunu kazandıktan sonra oyuncuların söyledikleri | Kriket

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Ben Stokes (52*) sopayla şu şekilde oynandı: İngiltere kazanmak için Pakistan’ı beş kaleyle mağlup etti. kazanmak Dünya Kupası T20 Pazar günü Melbourne’de şampiyonluk.
İngiltere sahaya çıkmayı seçti ve Pakistan’ı MCG’de kalan altı top ile hedefi kovalamadan önce Pakistan’ı 8’de 137’lik bir cılızla sınırlamak için klinik bir bowling performansı dağıttı.

Pakistan, vuruş vuruşlarında hiçbir zaman ivme kazanmadı. Babar Azam (32), Mohammad Rizwan (15), Şan Mesud (38) ve Shadab Han (20) çift hanelere ulaşan tek isim oldu.
Sam Curran (3/12) üç kaleyle en fazla hasarı verirken, Adil Rashid (2/22) ve Chris Jordan (2/27) ikişer kale yaptı.
Buna karşılık, İngiltere Powerplay’de 45/3’tü, ancak Ben Stokes takımını eve götürmek için elli bir savaş yaptı. Jos Buttler (26) Harry Brook (20) ve Moeen Ali (19) diğer katkıda bulunanlardı.
İkonik Melbourne Cricket Ground’daki (MCG) T20 Dünya Kupası finalinden sonra oyuncuların söyledikleri:
Jos Buttler (İngiltere kaptanı): Bu. Şimdi T20 Dünya Kupası’nı kazanmak, buradaki herkesle gerçekten gurur duyuyorum. Harika bir turnuva oldu. Buraya gelmeden önce Pakistan’a gittik, bu grup için değerli bir zamandı. Çok iyi uyum sağlamış. Antrenör kadrosunda birkaç Avustralyalı var. Adil’den harika bir oyun. Son üç maçta bizim için mükemmeldi, sadece işleri gerçekleştiren adam. Bir uzunluğa vurursanız, hareket vardır. Kaçmayı başardık ama kolay olmadı.
Babar Azam (Pakistan Kaptan): İngiltere’yi tebrik ederim, iyi mücadele ettiler. Burada kendimizi evimizde gibi hissettik ve her yerde büyük destek gördük. Desteğin için teşekkürler. Çocuklara doğal oyunumuzu oynamalarını söyledim, ancak 20 koşu eksik kaldık ve çocuklar topla iyi savaştı. Bowlingimiz dünyanın en iyi vuruşlarından biridir. Maalesef Shaheen’in sakatlığı bizi erteledi ama bu da oyunun bir parçası.
Sam Curran (Maçın Oyuncusu | Serinin Oyuncusu): Bunu almam gerektiğini düşünmüyorum, bence Ben Stokes maçın bu oyuncusunu almalı. Geniş kare sınırlar, bu yüzden küçük kapı bowlingimin büyük sınırlarla çalışacağını biliyordum. Hamuru daha zor hale getirmek için daha yavaş toplarla karıştırdım. İnanılmaz derecede özel. Hepimiz ona bakıyoruz. İnsanlar ondan şüphe ediyor, ama o inanılmaz. Muazzam kalabalık. Turnuvaya uyum sağlamak istedim. Henüz çok fazla bovling yapmadım. Yarasayla da arası iyi olmalıydı. Dünya şampiyonu olmak ne güzel (gülümsüyor)!
Mehmet Ali: Bu, kriket kariyerimin en güzel günlerinden biri. Takım olarak bunu hak ettiğimizi hissediyorum, uzun bir süre boyunca harika kriket oynadık, elbette yetersiz kaldık ama yarı finaller ve sonra bugün muhteşem bir Pakistan takımına karşı kazanmak özellikle taraftarlar ve aile için harika bir duygu. . Sadece niyetimi korumakla ilgiliydi, dışarı çıktığımda, pozitifim ve Stokesy için doğru denge buydu, harika şutlar oynadı ve çok önemli bir ortaklık kurdu.
Alex Hals: Kesinlikle (benim zamanım) tekrar geleceğini düşünmedim. İnanılmaz iyi bir duygu. Son 6-8 hafta çok özel ve eğlenceliydi ama bu pastanın kreması. Vakit ayırdım, onlar (Pakistan turu) yüksek kaliteli bir bowling atağıydı ve yolumu bulmam biraz zaman aldı, bu turnuvadan gerçekten keyif aldım ve önemli maçlarda iyi oynadım. Fena değil, ayağım hiçbir yere sıkışmadı ve güzel bir top oldu.
Ben Stokes: Finallerde, özellikle de avlanırken… muhtemelen ondan önceki tüm zor işleri, bowling oynamamızı, Adil Rashid ve Sam Curran’ın bize maçı kazanmasını unutuyorsunuz. Hiç hissetmediğiniz zor bir küçük kapıydı, bu yüzden onları 130 bowling oyuncusuna kadar daraltmak bunun için çok kredi alır. Bu (İrlanda’ya yenilmek) rekabette çok erken olduğu için, elbette onu almamız, söylenmesi gerekeni söylememiz ve sonra bırakmamız gerekiyordu. Bunun gibi turnuvalarda yanınızda valiz taşımanıza izin verilmez, bu biraz yoldaydı, İrlanda’ya gelip bizi yendiği için teşekkür ederiz, ancak en iyi takımlar hatalarından ders alır ve kendilerinin etkilenmesine izin vermezler. onlara. Oldukça iyi akşamlar. Ülkenizi Dünya Kupalarında temsil etmek harika… ama güzeldi.
Chris Woakes: Avustralya’da birkaç maç kaybettik ama bundan mutluyuz. Küçük kapı, bowling oynayanlar için biraz teklif etti. Fırsat bir rol oynadı ve bir nevi üstünlük sağladı.
Harry Beek: Her zaman bu Dünya Kupası’nı bu takımla kazanabileceğimizi düşündüm. Olağanüstü bir gündü.