Bisiklet patronu: Sporculara ödül mü verilecek? Olimpiyat fikrinin aksine

QasiM

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz hafta Dünya Atletizm, Pai'deki Oyunların 48 şampiyonundan her birinin 50.000 $ (yaklaşık 1,2 milyon kron) alacağını duyurdu. Bunun Olimpiyat fikrine aykırı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Fransız Olimpiyat Komitesi'nden Lappartient, ayrıca bunu kimseyle tartışmadıklarını söyledi.

Aynı zamanda Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyesi olan Lappartient, en iyi sporculara emekli maaşı verdiğinizde, başka yerlerde eksik kalacaklarını ve bunun da dünya çapındaki diğer birçok sporcunun fırsatlarını etkileyeceğini ekledi.

Anson, 2028'den itibaren gümüş ve bronz madalya sahiplerine dağıtılacak olan mali ödüllere de karşı çıkıyor. Bir sporun diğerlerine danışmadan böyle bir şeyi duyurmaya karar vermesinin sahtekârlık olduğunu düşünüyorum, dedi.

Bu sadece sorunlara yol açar, çünkü diğer sporlar eleştirinin hedefi olacak ve bunu kendileri yapmadıkları söylenecek, İngiliz Olimpiyat Komitesi'ne ekledi. Hakkında konuşmak karanlık ama hepimiz birlikte olacağız ve doğru zaman gelecek, diye ekledi.

Amerikalı sporcular ise antrenman maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle sporu bırakma kararı aldı. 200 m Kenneth Bednarek'te Olimpiyat ve dünya madalyası sahibi ilan edilmesinin zamanı gelmişti. Pek çok sporcunun her gün vebaya yakalandığını, kan terlediğini, dolayısıyla intikam almanın tek yolunun bir tür tazminat olduğunu ekledi.

Dünya rekoru sahibi ve iki kez Olimpiyat gülle atma şampiyonu Ryan Crouser, madalyalarından dolayı eleştirilmek istemediğini söyledi. Dünya şampiyonasında madalya kazanan, iki işi birden yapmak zorunda kalan ve tasarruf etmek için bunu paylaşmaya giden sporcular tanıyorum, dedi.

Birçok kişi bir sporcunun olimpiyatlara katılmasının finansal açıdan güvende olduğu anlamına geldiğini düşünüyor. Crouser, bunun kesinlikle doğru olmadığını ekledi.

Ne zaman sporcuların kullanımına yeni bir kaynak sunsak, onu kutlamalıyız. ABD Olimpiyat ve Paralimpik Komitesi üyesi Sarah Hirshlandov, bunun yalnızca normal bir yaşam sürmelerine yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda kendilerine yatırım yapmalarına ve gelişmeye devam etmelerine de yardımcı olduğunu söyledi.