Basketbolcular Melilla'da İspanya karşısında oynanan 23 Yaş Altı Turnuvasını kazandı

QasiM

Global Mod
Global Mod
Patrik Samoura
| Fotoğraf: CZ BASKETBOL/Martin Peterka

Kazanan tarafta Richard Bálint (13 sayı), Dalibor Vlk ve Martin Kheil (her biri 10 sayı) çift haneli sayılar elde etti. David Böhm dokuz ribauntla zirvede yer aldı. Kaybeden tarafta Rubén Domínguez 15 sayıyla en skorer isim oldu.

“İspanya'da İspanyolları yenmek harika bir duygu. Aslında tam olarak İspanya'da olmasak da,” dedi Bálint, Çek Basketbol Federasyonu'nun Kuzey Afrika'nın Akdeniz kıyısındaki iki İspanyol şehrinden birinde oynanan turnuvayla ilgili basın açıklamasında.

“Herkesle oynayabileceğimizi, takımımızın uyumunu ve gücünü gösterdik. Biraz daha iyi olacaklarını düşündüm. Kulağa tuhaf gelecek ama maç gerçekten inişli çıkışlıydı. Neyi, nerede ve ne kadar olduğunu gerçekten fark etmedim. Yaklaşık iki dakika sonra büyülendim. Önemli olan buraya alışmaktı. Burası sıcak ve maçlar büyük bir heyecanla oynanıyor. Bir sonraki oyun daha da iyi olacak. Ancak rakiplerin bugünden sonra bize biraz daha farklı bakacaklarını ve bizi daha iştahla takip edeceklerini düşünüyorum.” diyen Bálint, beş ribaund da ekledi.

Çekler ilk çeyreği 11:21 kaybettiyse de ikinci çeyreğe 29:13 hakim oldu. Üçüncü çeyrekte Çek ekibinin farkı 15 sayıya yükseldi. Son beş dakika yine ev sahibi takıma ait olsa da Çekler liderliği korudu.

“Kendimizi çok iyi hissediyoruz ancak sonuç o kadar önemli değil. Önemli olan oyuncuların sahada nasıl mücadele edebildiği ve rakiple nasıl başa çıkabildiğidir. Bazen kendimize inanmadığımız gerçeğini, zihniyeti değiştirmek çok önemli” dedi Ocampo. “Bu seviyede rekabetçi olmayı başardık ve asıl önemli olan bu maçları bu yeteneği öğrenmek için kullanmaktır. Oyuncular bu maçtan sonra kendileriyle gurur duymalı çünkü 40 dakika boyunca dayanabildiler” diye ekledi İspanyol teknik adam.