Barış hakkında konuşalım! Kremlin'e hattınız var mı? Tartışma, liderlerin Avrupa seçimleriyle ilgili tartışmasını yeniden canlandırdı

HakikaT

Global Mod
Global Mod

Adaylar

• Klara Dostlov (EVET için sayfa yok)
  • Alexander Vondra (BİRLİKTE)
  • Danue Nerudov (STAN'ın arkasında s. değil)
  • Marcel Kolaja (Pirti)
  • Petr Mach (SPD ve Üç Renkli)
  • Kateina Konen (KALMAK!)
  • Lubomr Zaorlek (SOCDEM)
  • Türk Philippe (Psaha ve MOTORIST SOB için s. değil)

CNN Prima News televizyon kanalında Avrupa seçimlerine ilişkin süper tartışmada sekiz kadın lider adayı bir araya geldi. Diğer konuların yanı sıra Ukrayna'ya ve maliyesine yardım etmekten bahsettiler. Ayrıca Klra Dostlov'un ANO'ya saygı duyması gereken bir şey vardı. Temsilciler Meclisi'nde Ukrayna'nın yardım talebini destekledik. Şu emekli maaşlarının nasıl yüklendiğini kontrol etme konusunda kafam biraz karıştı. Benim bir sorunum yok. Pesto Ben vt kontrolünden yana olurdum, mn.

Alexandr Vondra Avrupa girişindeki durumu değerlendirdi. Fica ve Orbna'yı öldürmeyeceğim. Girişte Davut ile Golyat'ın kavgası var. Rusya saldırgandır, Ukrayna'ya yardım etmeliyiz. Ukrayna düşmemeli. Dayanışma göstermek zorundayız. Hepimiz barışı söylüyoruz, ancak barış teslimiyet ve Rus akışının geliştirilmesi olmamalıdır. Aday, girişte Davud ve Golyat kavgasının yaşanacağı gerçeğinin yanı sıra, Ukrayna'nın güvenlik becerileri de edinmesi gerektiğini söyledi.

Kateina Konen'e göre bitmek bilmeyen kavgalar hiçbir yere varmıyor ve konu ölümle ilgili olmalı. Çatışma iki yıldır hiçbir yere taşınmadı. Kimse teslimiyet olması gerektiğini söylemiyor. Ancak aynı masaya oturmak zorunda kalacaklar” dedi.

Bay Vondra'ya mühimmat alımının Çek Cumhuriyeti'ne ne kadara mal olacağını sormak istiyorum. Superdebat'ta neden bu ana kadar öğrenemedik diye sordu. @Konecna_K. Daha az, buraya gelen Ukraynalıların ödeyeceği vergilerden değil, diye yanıtladı @AlexandrVondra. https://t.co/t8R2qdIx7t

11 Nisan 2024, 00:01 pspvek arşivlendi: 10 Nisan 2024, 22:25

Marcel Kolaja onun yaşını eleştirdi. Yardımdan memnun değilim. Tam tersine yardım etmeliyiz. Ukrayna'yı desteklemek güvenliğimizin çıkarınadır. Kızı işaret ederek, Kateina Konen'den duyduklarımdan tiksindiğimi, Rusya Devlet Başkanı'nın harekete geçmek istemediğini söyledi. Ya da belki Kremlin'e doğrudan hattınız vardır, diye sordu. Danue Nerudov da aynı şekilde tepki verdi. Utangaç olmayın? adaya sordu.

Zelensky eğer Donsk'u, Luhansk'ı ve Kırım'ı Rusya'ya bırakmazsa bunu düşünmeye devam etmek zorunda kalacak. Petr Mach, Slovakya'dan böyle ayrıldık, dedi.

Alexander Vondra, Avrupa'ya girişteki durumu Münih Anlaşması'na benzeterek, iki ulusun barışçıl bir şekilde ayrılmasına yol açan Slovakya'nın bölünmesiyle karşılaştırmayı reddetti. Bu konuda deneyimim var. eğer topraktan vazgeçebilirsek, birileri bizim hakkımızda biz olmadan karar vermiş. Yatıştırma çağrısında bulunacak olanlar biz olamayız, diye belirtti.

Filip Turek çatışmanın uzunluğuna dikkat çekti. Rusların Kırım'dan vazgeçeceğini hiç sanmıyorum. Ukrayna'yı çok destekliyordum ki bu doğru. Rusya'nın kendisi bir saldırgandır. Kurt yolculuğu ne kadar sürer? O sordu.

Bakalım Ukrayna'nın bağımsızlığı iddiası doğru mu? Afganistan'da da işler yolunda gitmedi. Uzun süre içmek istemedin, diye itiraz etti Lubomr Zaorlek.

Bu VC'nin diğer taraftan da tehlikeli olduğunu anlayın. Eğer Rusya ile NATO arasındaki durumu tırmandırırsak, bir çatışma başlatırsak bu nükleer bir çatışmaya dönüşür ve bu geri döndürülemez. Konvansiyonel silahlar riskli olduğu kadar nükleer stratejik de olacak https://t.co/BmV6WCIj0D https://t.co/LTDqUT2s6a

11 Nisan 2024, 12:14 pspvek arşivlendi: 10 Nisan 2024, 22:26.

Zaorlek, çatışmanın Ukrayna'ya tırmanmasının tehlikeli olduğuna dikkat çekti. Eğer Rusya ile NATO arasında bir çatışma başlatırsak bu nükleer bir çatışmaya dönüşür ve bu geri dönüşü mümkün değildir. Konvansiyonel silahlar nükleer stratejik hale gelecek, tıpkı oraya asker göndermekten bahsetmenin riskli olduğu gibi, bu tehlikeli, çok kötü bir fikir. Superdebat'ta bana göre NATO'nun çöküşünün sebebinin bu olabileceğini belirtti.