Ballon D’or ödüllü Karim Benzema kariyerini noktaladı Fransa | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
PARİS: Balon D’Or Kazanan Karim Benzema Pazartesi günü, Fransa’nın Dünya Kupası finalinde Arjantin’e yenilmesinin ertesi günü uluslararası kariyerine son vereceğini duyurdu.
35 yaşındaki Benzema Twitter’da “Bugün bulunduğum yere gelmek için gereken çabayı ve hataları yaptım ve bununla gurur duyuyorum! Hikayemi yazdım ve bizimki sona eriyor” diye yazdı.
Fransa adına 97 maçta 37 gol atan Benzema, sol kalçasındaki sakatlık nedeniyle ilk maçına çıkmadan Fransa’nın Dünya Kupası kadrosundan çekilmek zorunda kaldı.
Ekim ayında Ballon d’Or’u kazanan Real Madridli oyuncu, dört yıl önce Fransa’nın Rusya’da kazandığı Dünya Kupası’nda seçilmediği için Katar’da bir rol için can atıyordu.
Eski takım arkadaşı Mathieu Valbuena’nın da yer aldığı bir seks kasetiyle ilgili bir şantaj skandalına karıştığı için Fransız takımından beş buçuk yıl men edildi.
Geçen yılki bir duruşmada, kendisine bir yıl ertelenmiş hapis cezası ve 75.000 avro (79.500 $) para cezası verildi.
Katar Dünya Kupası’ndan önce, teknik direktör Didier Deschamps bir yedek oyuncu çağırmamayı seçti ve Fransa, özellikle 23 yaşındaki Kylian Mbappé liderliğindeki bir saldırıda, kadroda hâlâ derinliğe sahipti.
Paris Saint-Germain’in forvet oyuncusu Mbappé, Dünya Kupası Altın Ayakkabı’yı, uzatmaların sonunda 3-3 berabere kaldıktan sonra Pazar günü Arjantin’e penaltı atışları mağlubiyetinde yaptığı hat-trick de dahil olmak üzere sekiz golle kazandı.