Aydın parti başkanı için ‘Devlet misafiri’ statüsü anlamsız, güvenlik nedeniyle etkinliği kaçırıyor | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod


Nagpur: 3 Şubat’taki 96. Marathi Edebiyat Zirvesi’nin açılış gününde, Başbakan Eknath Shinde edebiyat zirvesi başkanının bir yıllık görev süresi boyunca ‘devlet konuğu’ statüsünü açıkladı. Ancak, bu yılın başkanı Yargıç (retd) Narendra Chapalgaonkar, öyle görünüyor ki devlet misafiri muamelesi görmüyor.
Yargıç Chapalgaonkar rahatsızlık hakkında hiçbir şey söylemedi. Ancak kızı Bhakti’nin Pazar sabahı sosyal medyadan yaptığı paylaşıma göre, birkaç kez durduruldu ve polis, aracının edebiyat zirvesinin ana sahnesine ulaşmasına izin vermedi. 85 yaşındaki Chapalgaonkar çok uzağa yürüyemediği için Şerif Yardımcısı CM Devendra Fadnavis’in konuşması sırasında sahnede olamadı.
“Geçtiğimiz iki gün içinde, 85 yaşındaki babam ve 88 yaşındaki arkadaşı Dr Sudhir Rasal, hükümetin güvenlik düzenlemeleri tarafından defalarca durduruldu. CM geldiğinde 900 polis memuru hazır bulundu. Bugün başkan yardımcısı burada ve resim aynı. Bizi her durdurduklarında ikna ederek, sorarak ve bazen de polise bağırarak bir şekilde çıkış yolu buluyorum. Bugün onlara babam yürümeyecek diye bağırmak zorunda kaldım. Çok yürüyemez. Sonra içeri girmemize izin verildi. Polis emirleri yerine getirdi. Yanlış değiller, ”diyor Dipti’nin Facebook gönderisi.
Pazar günü, bazı kişilerin sloganlar atarak ve CM Eknath Shinde’nin konuşmasını durdurmaya çalışarak göreve başlama gününde meydana gelen fiyaskodan sonra polis personeli fazla ihtiyatlı davrandı. Edebiyat zirvesinin yeri polis kampına dönüştürüldü. Üniformalı erkek ve kadınların yanı sıra çok sayıda sivil kıyafetle katıldı ve izleyiciler arasında oturdu. Komiser Yardımcısı’nın konuşması sırasında bile polisler seyircileri dolaşarak hareketleri izledi.
Yargıç Chapalgaonkar, kapanış toplantısında yaptığı konuşmada bu konuya açıklık getirdi. “Şikayetim yok. Polis işini yaptı ve iyi. Benim şikayetim yok. Güvenlik bugün siyasetçiler için vazgeçilmez bir unsur. Umarım gelecekte bir gün bu durum değişir ve birbirlerine karışırlar” dedi. insanlarla sanki onlardan biriymiş gibi.